Zamknij
REKLAMA

PIP skontrolowała GOK w Białośliwiu [cały artykuł]

08:56, 08.06.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu skontrolowała Państwowa Inspekcja Pracy. Wykryto liczne nieprawidłowości związane z rozliczaniem czasu pracy pracowników.

Stwierdzone nieprawidłowości dotyczą kilku byłych już pracownic Gminnego Ośrodka Kultury. Nieewidencjonowanie faktycznego czasu pracy. Braki na liście obecności. Braki w dokumentach dotyczących urlopów wypoczynkowych. Niewypłacony ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Brak wypłat za nadgodziny, w tym pracę w godzinach nocnych.

- Lista obecności to była kpina. W dniu zwolnienia miałam ją uzupełnić trzy miesiące wstecz. Widniały na niej dopisane godziny, które nie zgadzały się z rzeczywistością - wspomina jedna z byłych pracownic.

- Ja dwa miesiące po tym, jak straciłam pracę, otrzymałam smsa, żeby uzupełnić listę obecności - dodaje inna.

- Pani dyrektor ma takie powiedzenie: "To co przyniosłaś do GOK, należy już do GOK". Jako pierwsza odczuła to na własnej skórze długoletnia pracownica, wieloletnia instruktorka, która próbowała odebrać swoje rzeczy zamknięte w szafie w dawnej szatni. Wrzucono je do pieca, łącznie z książkami i żakietem.

My same musiałyśmy robić składki - ty kupisz to, ty tamto. Składałyśmy się na środki czystości, bywało, że nawet na nagrody. Jeździłyśmy w sprawach służbowych swoimi samochodami, za własne paliwo. Wysyłałyśmy ze swoich telefonów sms-y, żeby na kabarecie była frekwencja. SMS-y od pani dyrektor przychodziły o każdej porze doby, łącznie z późnymi porami. Przynosiłyśmy do pracy swoje laptopy. Gdy były imprezy, pracowałyśmy po kilkanaście godzin, także po nocach. Na Andrzejki czy Sylwestra musiałyśmy płacić za bilety, choć byłyśmy wtedy w pracy. Podczas kampanii wyborczej dostałyśmy za zadanie naklejanie plakatów wójta Rutkowskiego na dykty. Dyrektorka Natalia powtarzała: "Pamiętajcie, jak on wygra, to i my tu będziemy!". Kiedy zaplanowane w budżecie pieniądze skończyły się jeszcze przed wyborami, wystąpiła z prośbą do radnych o dodatkowe środki dla GOK.

Wówczas, w okresie kampanii wyborczej 2018 roku, powstał też facebookowy profil "Życie Białośliwia". Na jego forum bezpardonowo atakowano konkurenta urzędującego wójta. Nie było tajemnicą, gdzie tkwiło źródło ataków.

- Wójt bardzo długo bywał w GOK-u prawie codziennie, chyba że akurat miał z panią dyrektor jakiś wyjazd. Kiedy szukał kandydatów na radnych do swego komitetu, robili wspólne narady: może ten byłby dobry, a może tamten? Wójt lubił też powoływać się na opinię swojej mamy. Że mama uważa to albo uważa tamto. Ona chyba także poczuła się ważna, bo podczas którejś z imprez dla seniorów zadzwoniła do syna z pretensjami: "Krzysiu, co ta gówniara sobie myśli?". Gówniara to było o pracownicy GOK. Albo już później: wybór firmy na obsługę gastronomiczną. Złożono trzy oferty, w tym jedną restauracji prowadzonej przez radnego z komitetu wójta. Po otwarciu kopert dyrektorka zadzwoniła do niego: "Słuchaj, tu masz błąd w ofercie, musisz to poprawić".

- Gdy Krzysztof Rutkowski został ponownie wójtem, pani dyrektor wymyśliła, żeby powitać go na dużej sali GOK. Były kwiaty, na które, oczywiście, musiałyśmy się złożyć, pod sufit wystrzeliła tuba z konfetti. Później moment – i nas w GOK-u nie było. Do ostatniego dnia byłyśmy zwodzone obietnicą przedłużenia umów. A potem wersje tłumaczeń pani dyrektor były różne – że radni obcięli budżet (co było kłamstwem), że dobry wójt swoje, a radni swoje. Wreszcie przyznała, że nikt w GOK-u nie będzie pracował na stałe, choć w myśl prawa należała się już stała umowa.

W grudniu ub.r. jedna z pracownic GOK poprosiła pisemnie wójta Krzysztofa Rutkowskiego oraz przewodniczącego rady gminy o zajęcie stanowiska w sprawie "niewłaściwego postępowania dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu". Wójt odpowiedział lakonicznie po 5 tygodniach - że nie jest uprawniony do wypowiadania się w kwestii "sporów pracowniczych". Przewodniczący rady odniósł się do pisma dopiero po 3 miesiącach informując, że na przełomie marca i kwietnia sprawą zajmie się komisja rewizyjna.

GOK miała już wtedy pod lupą Państwowa Inspekcja Pracy.

- Gdyby nie to, być może nadal nie byłoby żadnej reakcji - przypuszczają pracownice.

Kontrolę radnych w zapowiadanym terminie odwlekła pandemia. Ale inspektorzy PIP mieli już swoje wnioski. Wykryte nieprawidłowości były ewidentne. Efektem kontroli był nałożony na dyrektorkę nakaz wypłacenia kilku byłym pracownicom zaległych świadczeń.

*

Poproszona o komentarz dyrektor GOK w Białośliwiu przysłała pismo następującej treści:

"Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy została przeprowadzona w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu w styczniu 2020 r. Kontrola dotyczyła sprawdzenia stopnia przestrzegania przez pracodawcę wybranych przepisów prawa pracy, w szczególności przepisów związanych z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, udzielania urlopów wypoczynkowych, prowadzenia dokumentacji ze stosunku pracy. Ponadto, mogę domniemać, iż do kontroli przyczynił się fakt nie przedłużenia umowy o pracę, zgodnie z art. 30 § 1 ust. 4 Kodeksu Pracy. Zgodnie z przywołanym przepisem prawa pracy umowa zawarta na czas określony uległa wygaśnięciu w związku z upływem czasu, na który była zawarta.

W czasie kontroli zostały udostępnione oraz przeanalizowane wszelkie dokumenty, na podstawie których wypłacono świadczenia wynikające ze stosunku pracy, które zostały zaplanowane w budżecie Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu w dziale 921,rozdział 92109 Domy i ośrodki kultury §4010 Wynagrodzenia osobowe pracowników.

Nadmieniam, iż wypłacone świadczenia nie doprowadziły do przekroczenia planu finansowego w przywołanym paragrafie.

Praca w instytucji kultury wymaga ogromnego zaangażowania, pasji, poświęcenia i niezwykłej kreatywności. Niejednokrotnie w naszej pracy mamy do czynienia z sytuacjami nieprzewidzianymi, które wymagają szybkiej reakcji, a pracownik w takich okolicznościach musi wykazać się niezwykłymi umiejętnościami organizacyjnymi. Tych cech szukam u pracowników, z którymi współpraca opiera się na zasadach partnerstwa, gdyż dobry i zgrany zespół to podstawa poprawnego funkcjonowania ośrodka kultury, którego główną misją jest rozwój kultury, przekazywanie wartości i umiejętności, zachowanie wielokulturowego dziedzictwa i tradycji. Naszym zadaniem jest pobudzać w ludziach chęć do działania i obcowania z kulturą, a za pośrednictwem organizowanych wydarzeń kulturalnych przekazanie swojego optymizmu i pozytywnego nastawienia. Poza tym ważne jest to, by pracownik instytucji kultury cechował się wysoką kulturą osobistą, potrafił rozwiązywać konflikty i co najważniejsze nie doprowadzał do ich powstawania, a co równie istotne i wpływające na dalszą współpracę to ciągły rozwój swoich kompetencji i umiejętności udokumentowany w sposób prawidłowy i rzetelny.

W przypadku byłych pracowników współpraca na zasadach partnerstwa zawiodła i nie przyniosła oczekiwanych efektów, które dalej miały przełożyć się na wspólne budowanie marki, jaką jest ośrodek kultury w Białośliwiu. We współpracy zabrakło również tych najważniejszych cech, które zostały przywołane wcześniej. Darzę pracowników ogromnym zaufaniem i zawsze towarzyszy mi wiara w to, że oni każde swoje działanie, każde postępowanie w określonym działaniu realizują z myślą o kreowaniu pozytywnego wizerunku jednostki, w której pracują, a niestety wielokrotnie bywało inaczej. Dobro drugiego człowieka zawsze jest i będzie mi bliskie i uważam, że niejednokrotnie w relacjach pracowniczych dałam to po sobie poznać, w myśl zasady "dyrektorem się bywa, a człowiekiem jest się na zawsze".

Sytuacja jaka zaistniała jest dobrą lekcją na przyszłość w relacjach pracodawca-pracownik, a w obliczu prawa pracy nie można stosować zasady partnerstwa.

Kontrola została zakończona, wystąpienia zostały zrealizowane i przyjęte do dalszego stosowania, a byłym pracownikom życzę pokory, powodzenia i wytrwałości w kształtowaniu swojej dalszej kariery zawodowej".

Odpowiedź dyrektor GOK jest dość obszerna, ale do meritum sprawy, a więc przyczyny kontroli oraz stwierdzonych przez PIP nieprawidłowości z winy pracodawcy, które skutkowały nakazem wypłacenia zaległych świadczeń pracownikom, w zasadzie się nie odnosi.

- Kilka tygodni wcześniej w liście referencyjnym pani dyrektor napisała, że jestem bardzo dobrym, kreatywnym, sumiennym pracownikiem. Co nagle zmieniło tę opinię?

- Dlaczego radni - pytają byłe pracownice - nigdy nie zainteresowali się tym, z czego wynika tak duża rotacja osób zatrudnionych w GOK? Czyżby wszyscy byli źli, a dobra była tylko Natalka?

*

Natalia Michalska - po wyłonieniu w drodze konkursu - została powołana na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu 24 lutego 2016 roku na okres 3 lat. 22 lutego 2019 roku wójt Krzysztof Rutkowski wydał zarządzenie, na mocy którego od 25 lutego 2019 roku powołał ją na to stanowisko na kolejne 7 lat.

- Będziecie jeszcze musiały się ze mną pomęczyć - zażartowała wówczas do swoich pracownic.

Z przeprowadzenia konkursu wójt zrezygnował.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (102)

buhahahahabuhahahaha

66 19

"Perła" w białośliwskim królestwie 09:25, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojtekwojtek

62 26

A jak jeździły rowerkami poprzebierane jak struś w Boże Ciało z tą tandetną piosenką. To była żenada. 09:46, 08.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ediedi

6 12

A co ma struś do Bożego Ciała ???? 12:21, 08.06.2020


pisfanpisfan

4 56

Typowa nagonka wójta/burmistrza/prezydenta na dyrektora aby za chwilę go z hukiem zwolnić - nic nowego w administracji 10:32, 08.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do pisfanado pisfana

21 4

oj, u nas chybać nie ;) 10:44, 08.06.2020


......

12 62

Brawo :) nie ma to jak pracować przez wiele lat, czerpać korzyści jakie tylko sie da, a jak się zwolnie to zgłosze to do PIP. Brawo dla Pani pracującej a dlaczego przez czas jak pracowała wszystko było OK ?? a teraz nagle szukać dziury i robić zamęnt. W każdej pracy coś jest nie tak, PIP moglby sie doczepic do każdego zakładu pracy, ale wiesz na co się decydujesz a jeśli coś nie odpowiada to sie nie bierz za taką pracę. 12:28, 08.06.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

......

14 46

brak listy obecności to naprawde kryminał.... i to sa niby wielkie problemy ktore trzeba zgłaszac do PIP ???? ŻENADA 12:34, 08.06.2020


O kim Ty piszesz? O kim Ty piszesz?

56 2

O kim Ty piszesz??? Wieloletni pracownik? Chodzi Ci co tych co chcieli dotrwać do emerytury, bo niewiele zostało czy o tych co pracowali po parę miesięcy, bo przecież w GOKu non stop rotacja pracowników. Przynamniej ludzie się teraz dowiedzą dlaczego.... Brawa dla dziewczyny za odwagę, bo myślę, że jutro przeczytamy dużo więcej. 14:18, 08.06.2020


JarekJarek

11 4

…. mądra za kropkami się skryła, pamiętaj każdy kij ma dwa końce i się nie odzywaj jak nie wiesz o co chodzi!!! i może napiszesz co masz na myśli pisząc czerpać korzyści??? 15:44, 08.06.2020


,,, ,,,

22 0

O jakich korzyściach piszesz??? Pewnie jesteś panią Dyrektor 17:29, 09.06.2020


ŻenadaŻenada

51 0

To jest dyrektor gok ! 14:05, 08.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NinkaNinka

51 4

Nie można traktować zakładu pracy/a takim jest GOK dla p.Natalii/,jak prywatnego folwarku i robić,co się chce.Jeżeli jedna z pań tam pracujących była by nie zadowolona,to jest do zrozumienia,ale aż tyle????,to chyba w GOK-u jest coś nie tak.Co to za działalność,gdy panie tam pracujące bawią się w najlepsze za pieniądze podatników i to w czasie pandemi???.Same zabawiają siebie,a pensyjka leci. 19:29, 08.06.2020


K. K. K. K. K. K.

54 1

Po to jest jakieś prawo aby je przestrzegać, większość tak kończy jak jest się zwolnionym lub się zwalnia dochodzi swojego, w prywatnych firmach to dostaniesz coś pod stołem tutaj akurat wszystko musi grać więc po co te żale. 14:15, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RyczywółRyczywół

17 2

ale łuna jest tako fajno ;) 15:52, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


HahaHaha

8 0

Pozdrawiam z podłogi 19:02, 08.06.2020


Kocha nie kochaKocha nie kocha

13 1

Chyba Sąd Pracy miał inne zdanie w kwestii dyrektora GOK. Dodam, że każdy obywatel ma prawo do wglądu wyroku jaki zapadł. 19:09, 08.06.2020


Niedorozwój chybaNiedorozwój chyba

13 1

Ale tu nie chodzi tylko o jedną Panią o blond włosach tylko o wszystkie pracownice, które się tam przewinęły. Nie widzicie, że co chwile są inne pracownice??? Rozumiem zadowolenie z imprez i z tego co tam się dzieje, ale pamiętajcie, że ważni są ludzie co tam są, a nie Wasze zadowolone pyski, które przyjdą się zabawić. A za czasów Hani nawet nie porównuj, bo teraz Natalia dostaje kupę kasy za którą można coś robić. A nie tak jak kiedyś liczyły każdy grosz, a plakaty ręcznie robiły bo nie było środków na coś bardziej "profesjonalnego". Zajrzyj w budżet ile teraz a ile wtedy GOK miał pieniędzy. Wójt daje na wszystko co tylko GOK sobie zażyczy. 20:09, 08.06.2020


sex barter sex barter

9 0

wójt dawał, bo dostawał :) 22:35, 08.06.2020


ojojojojojoj

28 0

To pozdrowienie Jutrzenki i GOK-u ma faktycznie głęęęęboki sens ;) 19:09, 08.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abcabc

11 0

GOK i Jutrzenka to jeden myst 12:43, 10.06.2020


BoBo

54 3

I będzie spłacać pracownikow, czyli jednak coś jest nie halo 20:43, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

AA

54 2

A czy ktoś się w końcu zainteresuje rekrutacja pracowników w goku? To jest chore wszyscy się wypalaja A pan płonie niczym.... po braweranie🤣 pozdrawiam wtajemniczonych 20:51, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzydłoSzydło

53 2

Wreszcie wyszło szydło z Worka .To nie jest prywatny Folwark. 20:59, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oczami mieszkanca Oczami mieszkanca

21 2

A ja teraz jaką pozycje przepraszam stanowisko mam zająć w stosunku do Pani dyrektor ? Taniocha 05:01, 09.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HmmHmm

21 2

Pozycje... no odpowiednią dla gwiazdy🙈 09:07, 09.06.2020


🙊🙊

8 2

69❗❗ 11:24, 09.06.2020


MieszkankaMieszkanka

49 3

Przeczytałam artykuł.. Moje zdanie na temat "Dyrektorki" uległa zmianie. Jak można tak robić????? Moja noga więcej tam nie postanie nim nie zmieni się Dyrektor. Co jak co, ale za czasów Pani Hani ludzie tam pracowali bardzo długo. Może nie było imprez tyle co teraz, ale to tylko ze względu na małe fundusze, bo kreatywności i pomysłowości tym Paniom nie brakowało. Teraz się dzieję w GOK, niestety nie tylko kulturalnie ale widać że kultury wobec pracowników brakuje. Mam nadzieję, że Wójt się do tego odniesie i wyciągnie konsekwencje wobec tego co tam się działo 13:15, 09.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JaJa

23 0

Proszę nie napawać się nadzieją, że wójt coś w tym kierunku zrobi. Za bardzo byli ku sobie (a nawet można rzec, że w sobie). 14:28, 09.06.2020


OnaaOnaa

24 0

Wójt od lat o wszystkim wiedział! Nie miał i nie ma zamiaru nic z tym zrobić! 20:14, 09.06.2020


TenTen

7 0

Może trzeba dać wójtowi ultimatum, jak jej nie odwoła to my go odwołamy 13:49, 10.06.2020


MieszkankaMieszkanka

9 56

Przeczytałam artykuł moje zdanie na temat PANI DYREKTOR nie ulega zmianie .... Brawo Pani Dyrektor robi Pani wielkie rzeczy a artykuł jak i całe pisanie redaktorzyny DNO. 14:01, 09.06.2020

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

😀😀

46 1

Wyrok sądu pracy w tej sprawie, też nazwie pani "dnem"? Poziom taki sam jak dyroktora GOK i Wójta Gminy Białosliwie czyli żaden.😥 14:22, 09.06.2020


Wielkie rzeczy? Wielkie rzeczy?

48 0

No fakt, można nazwać wielkim wyczynem to co "dyrektorka" robi. Tylu pracowników tam się przewinęło, że tylko czekać aż te obecne wyrzuci. A imprezy? Przy takim budżecie co dostaje to i tak mało robi. Kabaret robi że swojej pracy. 14:26, 09.06.2020


gwoli prawdygwoli prawdy

39 0

Ten "redaktorzyna" tylko o tym napisał - nie wymyślił tego, Mieszkanko 15:22, 09.06.2020


pytanie do Mieszkankpytanie do Mieszkank

34 0

A co to konkurs ofert? Z góry wybrany kolega z Jutrzenki!!! Piotruś, uzupełnij kwitki. Tak się robi??? To jest uczciwe postępowanie Natalki? 16:08, 09.06.2020


MisioMisio

15 1

Dno to dopiero będzie jak wójt jej nie odwoła. Osoba karana nie może piastować kierowniczego stanowiska. 17:24, 09.06.2020


jo albo niejo albo nie

10 2

jezdzilo po Hani jak na starej kobyle a pani nati byla najlepsz a teraz sie okazalo jednak pani Hania najlepsza 18:27, 09.06.2020


7 lat...7 lat...

11 2

... za mokre schadzki 16:09, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SSSSSS

6 33

Proszę powiedzieć, kto czyta fakty pilskie???!!! Inteligencji i prawdy tu brak, oj zdecydowanie brak🤷‍♀️ 17:16, 09.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do SSSdo SSS

32 1

Ciekawe, co jest nieprawdą. Może konkret jakiś? 17:48, 09.06.2020


007007

7 1

Niech się w końcu wezmą za panią pod sąd 19:43, 09.06.2020


Białośliwianka Białośliwianka

47 2

Pani Dyrektor wstyd wstyd wstyd ! 17:34, 09.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SSSSSS

5 44

Usiądź za sterami dyrektorowania, zobaczymy co potrafisz. Żenująca wypowiedz.👍 17:40, 09.06.2020


KwiKwi

33 2

Żenująca jest postawa pani dyrektor GOK i wójta Białośliwia 22:47, 09.06.2020


Nick Nick

45 0

Niech Wójt przejrzy na oczy! Po co nam taka „pani” GOKu! 17:40, 09.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BbbbbBbbbb

14 2

Ona Panu K.R. coś chyba daje za te miejsce w GOKU !!!!! Pani Hania była najlepsza !!!!! 17:44, 09.06.2020


PipPip

50 0

Co to za dyrektorka co stałej załogi nie potrafi zatrudnić oczywiście z przestrzeganiem prawa pracy 17:48, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Sąd ostateczny Sąd ostateczny

18 1

Jak ja wójt nie wyrzuci to sama odejdzie ludzie jej żyć nie dadzą oszustka 17:53, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale hecaAle heca

49 2

Wstyd wstyd wstyd!!! "Pani dyrektor" nie zachowuje się jak na stanowisko przystało. Mam nadzieję, że sama zrezygnuje nim znowu jakiegoś pracownia wykorzysta, a postem wyrzuci. 19:39, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WDK i JutrzenkaWDK i Jutrzenka

19 0

Wiejski Dom Kultury w Białośliwiu i jego filia w Jutrzence
12:51, 10.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

;);)

10 0

Gminny Ośrodek Domu Kultury 14:28, 10.06.2020


ObserwatorkaObserwatorka

1 40

Piedolenie takie byłych pracownic a jak się bawiły całymi rodzinami na balach zabawach za darmo to było ok. Ciekawe czy te panie płaciły za wstęp np na sylwestra za swoje osoby towarzyszące. Balowały w najlepsze. Żenujące 15:40, 10.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŻenującyŻenujący

36 1

Żenujący jest twój komentarz " Obserwatorka. Brawoooo dziewczyny, że wreszcie ktoś się odważył ujawnić przekręty dyrektorki. Może w końcu poniesie jakiekolwiek konsekwencje 16:07, 10.06.2020


GokoszkiGokoszki

34 1

Niech pokaże dokumenty, jakim cudem jutrzenka wygrywa przetargi? Fuj!!! Oooooo i urodziny w GOK'u znowu aktualne... banalne non stop to samo żenada, szkoda słów, tyle kasy za nic. T3 urodziny to porażka raz zdecydowałam się wyprawic urodziny synowi.... i przez cały rok jak syn uczestniczył w urodzinach kolegów byli cały czas to samo... ludzie ogarnijcie się ona ona się wypaliła zaraz po tym jak wójt wygrał wybory.... poczuła się pewnie, no w końcu dostała prezent 7 lat. Ale za co? Przebieg wymiany pracowników w GOK'u można porównać do kur*** z 5 letnim doświadczeniem. Brak szacunku do drugiej osoby, gra aktorska pierwszorzedna, może kierunki pomyliła 22:35, 10.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracownikPracownik

33 0

Co tu dużo pisać. Kolesiostwo od wójta przez dyrektorkę gok i radnych. 09:52, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaaJaa

1 31

A kto Pani kazał pracować w goku skoro tak źle było????? Jakim trzeba być wstrętnym człowiekiem, żeby wypisywać takie świństwa!!!! Wstyd!!!! Czemu się Pani NIE ujawni z imienia i nazwiska???? Teraz przynajmniej się coś w goku dzieje i mam nadzieję że ta wspaniała ekipa z goku się nie zmieni. Brawo dla Was dziewczyny za to co robicie 👏 16:26, 11.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OjojOjoj

30 1

Jakim trzeba być wstrętnym pracodawcą, żeby tak postępować z pracownikami. .. Brawo dziewczyny, że wreszcie zdobyłyście się na odwagę i pokazałyście jaka jest naprawdę dyrektor GOK. Wielki szacun dla was. Myślę, że ona tego nie zrozumie jaki popełnia błąd, gdyż to stanowisko przyszło jej zbyt łatwo i wie , że kolejne 6 lat jeszcze będzie je piastowała . A wójt nic nie zrobi, bo ma z tego korzyści....... 17:03, 11.06.2020


Do jaaDo jaa

26 0

Nie przyzwyczajaj się do ekipy, bo tam co chwile jest ktoś nowy 🤣 a dzieje się, bo wójt daje na wszystko pieniądze. Przy tym budżecie co ma to i tak mało się dzieje. Po za tym po co ma się ujawniać jak tu chodzi o wszystkich pracowników którzy mieli tę nie przyjemność pracować w GOKu? 17:07, 11.06.2020


Może paniMoże pani

20 0

Może pani " Jaa "ujawni się z imienia i nazwiska - taka odważna 🙈 17:16, 11.06.2020


OnaaOnaa

37 1

Bardzo dobrze! Szkoda że dopiero teraz się okazuje co się tam działo! Pani dyrektor...... Wspaniała przyjaciółka jeśli może czerpać korzyści, jeśli może dać pracownikom syna do opieki, jeśli ma szoferów pod ręką, jeśli pracownicy dają się wykorzystywać jest boskoooo.... Jeśli ktoś zaczyna sobie nie pozwalać na jakiekolwiek wykorzystywanie to wtedy ta cudowna Pani dyrektor taka serdeczną dla ludzi z zewnątrz zrzuca przybrana szatkę i pokazuje jaka jest obłudna, jaką perfidna i zakłamana. To demon nie człowiek. Im więcej się uśmiecha tym bardziej komuś wsadza nóż w plecy. Wogole ta wypowiedź Pani dyrektorrr ona życzy byłym pracownikom pokory! No to jest dopiero bezczelność!!! Pokory tobiepani dyrektor! Naprawdę dalej tak bez skrupułów oczerniasz innych i grasz jak najlepsza aktoreczka cudowna osobę... Jak taki ktoś może patrzeć na siebie w lustrze? Szok.... A dziewczyny wszystkie powinny doprowadzić do sądu. Nie miałaby szans i wyleciała za mobbing! I za to trzymam kciuki! 17:47, 11.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

W samo sednoW samo sedno

30 0

Słowa trafione w samo sedno!!! Brawa dla dziewczyn za odwagę! Trzymam kciuki za Was żeby doprowadzić sprawę do końca - sąd, mobbing, koniec kariery dyrektorki! 21:15, 11.06.2020


Do OnaaDo Onaa

9 0

Świetnie napisane!!!! Współczuję tylko Agacie i Paulinie, fajne dziewczyny A ta 🐵 je zniszczy. Ja w ogóle taka "osoba" może pracować z dziećmi? Zakłamana żmija 15:59, 12.06.2020


przypominaczprzypominacz

28 0

A kto wygrał konkurs na logo GOK? Nie była to aby osoba powiązana z wójtem? Pieniądze zostały w rodzinie 18:44, 11.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OleOle

12 0

To był wałek, a dzieci i inni tak się starali miało zostać u mieszkańca a zostało w...... 21:27, 11.06.2020


MieszkaniecMieszkaniec

6 1

Czym więcej piszecie tym bardziej się z was śmieją. Radny, przewodniczący czy wójt kto ich wybrał??? Chyba mieszkańcy, oni dają przyzwolenie na takie rzeczy ale wyborcy są z nich dumni, to można porównać do naszego rządu dają kasę jest ok a u nas przecież coś się dzieje ale nie widzą kosztów tego i dramatu
byłych pracowników. Nie ważne jak ważne że widać. Mam nadzieję że fałszywe twarze oraz kolesiostwo skończą swój udział w rozwoju naszej gminy w wyborach. 20:13, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

cbacba

8 1

Czy wójt już się pakuje? Bo niebawem może wczesnoranny mieć alert i dużo mniej czasu 20:51, 11.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

6 1

Jaki powinien być dyrektor domu kultury i chyba każdy dyrektor:
-przede wszystkim osobą kompetentną,która cały czas doskonali się zawodowo i rozwija
-współpracuje ze środowiskiem,zna jego potrzeby,organizuje imprezy i zajęcia dla mieszkańców
-dyspozycyjny,komunikatywny,kreatywny,człowiek dialogu o wysokiej kulturze osobistej
-ważne jest aby traktował ludzi po partnersku,nie narzucał swego zdania,ale też znał swoją wartość
-dobry dyrektor;motywuje pracowników,nie wprowadza atmosfery strachu,nie manipuluje,a dobre relacje z załogą to podstawa sukcesu,bo zgodzę się ze stwierdzeniem,że dyrektorem się bywa,człowiekiem jest się na zawsze,każdy ma prawo do błędu,zawsze można spytać kogoś o radę
A przede wszystkim należy słyszeć i słuchać drugiego człowieka. 23:46, 11.06.2020


ciekawyciekawy

8 2

Jak to wygląda prawnie?,czy można jednocześnie pobierać pensję dyrektora GOK i kierownika Klubu Seniora.Jak fizycznie można pogodzić te dwie funkcje? Chyba nie chodzi tylko o kreatywność p.Natali,ale o kasę. 09:11, 12.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do ciekawyDo ciekawy

6 1

O właśnie! A jak można być dyrektorem goku i być jednocześnie karany. 16:02, 12.06.2020


nieprzekupiony przeznieprzekupiony przez

33 0

W oświadczeniu majątkowym Natalii za 2016 można wyczytać że zarobiła 35 tys zł. 2 lata później zarobiła już za 2019 rok na GOK-u prawie 58 tys. zł. Czy którykolwiek z emerytów czy pracowników prywatnej firmy miał w ciągu ostatnich 2 lat aż 80% podwyżkę??!! Czy stać na takie podwyżki naszą biedną gminę skoro co inwestycja to kolejne kredyty i jeszcze większe długi? 11:41, 12.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ss

2 26

To około 3200 zł netto (na rękę). Ja za takie pieniądze na nigdy bym nie pracował. Zamiast podziękowań wiadro pomyj na głowę. Żeby było jasne - na obecnego wójta nigdy nie głosowałem i nigdy głosować nie będę. "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". Amen. 13:56, 12.06.2020


.,,,.,,,

1 5

Poprzednia kadencja: dymisja przewodniczącego i nie odpowiadający wójt, byli już radni pytali o pracę dyrektorow teraz wszystko zaczyna się układać, lepiej przyznać się do błędu każdy się myli, puknąć się w pierś i dalej do przodu u nas tego nie ma 13:14, 12.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fuj💩Fuj💩

22 3

Przygotowywać żurek bez założonych rękawiczek, w czasie pandemii, gdzie właściciel paluchami miesza w każdej "dziurze" co popadnie!! 💩 Za grosz wstydu! 17:40, 13.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OjjOjj

18 2

Nie w każdej, tylko w gminnych 🐵 17:43, 13.06.2020


mm

1 2

Dlaczego tak bardzo zależy ci aby nie pomagać Hani? Dlaczego cieszysz się z cudzego nieszczęścia? Obyś ty nie potrzebował takiej pomocy ani ktoś z twoich bliskich. Oczywiście z pewnością każdy by ci pomógł, ale będzie ci zapewne *%#)!& będziesz miał wyrzuty. Tak wiec zmien stosunek do tego aby pomóc temu dziecku. 13:30, 14.06.2020


Gok czy Jutrzenka???Gok czy Jutrzenka???

23 1

A przepraszam bardzo. Teraz GOK robi reklamę Jutrzence (czego robić nie może)? Ja teraz nie wiem czy to GOK czy Jutrzenka. Pani dyrektor dorabia u kolegi jako prezenterka czy o co chodzi??? Wystarczy spojrzeć na posty Jutrzenki. Każdy polubiony przez Natalke. Dopiero po artykule się pochamowała. Jak już Natalka dorabia u Jutrzenki to chociaż byków nie rób, bo 16.04.2020 Jutrzenka miała gulasz wiepSZowy. A ludzie niby po studiach 🤣 18:12, 13.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

BbbBbb

19 0

Jak poczytasz więcej np komentarze itp na profilu restauracji to błędów jest mnóstwo, dziwię się trochę ponieważ w tych czasach wszystkie błędy poprawiają się same a tu nawet telefon lub komp. zwariował 20:47, 13.06.2020


AjajAjaj

1 8

Ale ktoś kto to pisla jest żałosny,puknij się w głowę i pomyśl 2 razy 01:02, 14.06.2020


mm

1 1

Zamiast cieszyć się ze mozna uratować zdrowie i życie dziecka.... Nie śmiej sie z cudzego nieszczęscia. 13:40, 14.06.2020


OnaOna

22 1

Ciekawe dlaczego Pani Dyrektor promuje tylko kolegę radnego. Jest wielu przedsiębiorców na terenie Gminy ,którzy na pewno by chętnie się dołączyli do akcji żeby pomóc małej Hani. 18:40, 13.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mm

0 3

Az tak bardzo zalezy ci na nieszczęsciu tej małej Hani? Powinnaś była się wstydzić. 13:32, 14.06.2020


LudzieLudzie

7 0

Ludzie, o czym wy ludzie piszecie. Przecież tu nie chodzi o Hanie tylko o gwiazdę z GOK. O jej traktowanie pracowników, o mobbing, o nadgodziny, o przekręty itp. Przecież była kontrola PIP i wykryła nieprawidłowości. I tego się trzymajcie w komentarzach. 15:06, 14.06.2020


Lubię Białośliwie Lubię Białośliwie

0 6

Ludzie skąd w Was tyle zawiści.... Jest akcja harytatywna Piotr ma pomysł i to nie pierwszy. Majs może zrobić coś z Osp przecież ma swoją wielka panią Naczelnik 23:29, 13.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Ewa SuskaEwa Suska

9 0

Jeśli masz coś do mojej osoby to zapraszam na rozmowę prosto w oczy. Ja potrafię podpisać się imieniem i nazwiskiem. 00:39, 14.06.2020


Zawiść??? Zawiść???

2 1

Propozycją zrobienia czegoś razem nazywasz zawiścią?! Moim zdaniem to jest fajny pomysł, ale jak widać tu nie chodzi tylko o pomoc, a pokazanie się. Po za tym tak chamsko odpisuje... Padło pytanie, a ten wiązankę puścił. Na sesji też by tak odpowiadał jak gbur gdyby w wolnych głosach i pytaniach mieszkaniec go o coś zapytał??? On jest radnym??? Ręce opadają! On to dopiero gwiazdorzy.... Jestem ciekaw czy pomoc dyrektor jest dla wybranych czy każdy może o nią poprosić??? 02:36, 14.06.2020


👻👻

4 0

Piotr Janeczko: faux pas!! 09:03, 14.06.2020


YtyuYtyu

1 2

Ona nawet pompek nie robiła dla Wojtusia a miała by coś zrobić dla Hani z Majsem 😆 23:54, 13.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

??? ???

2 0

A może wpłaciła na konto niż pajacować żebyś Ty miał co oglądać. 06:31, 14.06.2020


HahaHaha

2 2

Wyobraź sobie... ona i pompki🤣🤣🤣🤣 21:12, 15.06.2020


jaja

6 0

Ja tam zawsze zamawiam pizze z MAJSA, a nie tam jakieś Jutrzenki. 08:22, 14.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GrubasyGrubasy

1 4

Jecie te badziewia i później wyglądacie jak wyglądacie co drugi 15kg do przodu 13:40, 14.06.2020


brzuchbrzuch

3 1

do grubasy, jak siedzisz i żresz na okrągło i gapisz sie w tv to pewnie masz te 15 kg do przodu. 09:40, 15.06.2020


REKLAMA

Obserwator Obserwator

1 7

Tak na to wszytko patrzę i myślę : GOK hmm dużo się dzieje jest miło patrzeć Pani dyrekyoe może zołza może nie nie pracowałem z nią, ale mam inna pracę i napewno nie pozwolił bym sobie na pracę jeśli jest tak źle rynek pracy jest duży więc trzeba było szybciej się zwolnić a nie czekać na zwolnienie i dopiero mówić o przewinieniach trochę to dziwne. Co do Restauracji w gminie hm Jutrzenka no cóż widać się rozwija mają fajne menu można tam iść z dziećmi czy że znajomymi mila obsługa szef też jak dla mnie spoko. Druga z restauracji poza sympatią do szefa to nic dobrego usiadł. na laurach ma fajne miejsce ale nie chce mu się no i te ginące kurczaki i mięso z kuchni. No i obsługa po niżej krytyki. Więc ludzie dajcie sobie spokuj z tymi złośliwościami. 10:33, 14.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Trochę racjiTrochę racji

7 0

Może i masz trochę racji, ale żeby mówić głośno o mobbingu w pracy też trzeba być odważnym. Mało było już tragedii??? W szkołach prześladowanie, w pracy molestowanie itd. Dopiero jak dojdzie do tragedii to pytają "dlaczego nic nie mówiła"?? A bo dlatego, że znajdzie się jeden z drugim co krytykuje " A po co tam pracujesz, a czemu nie zgłosiłaś prędzej ". No niestety. Nie bez powodu jest przysłowie mądry Polak po szkodzie. Nie znasz sytuacji dziewczyn ani tego jak się czuły. A co do restauracji to Piotrek trochę gwiazdorzy. Żarcie niby jak w najlepszej knajpie ale placek po węgiersku był surowy, nie dało się jeść. Wiecznie atakująca obsługa "a dobre? A smakuje?" Sztywna atmosfera. Tego nie ma, tego też nie ma.... Nie podobało mi się. Wolę jechać do Doroty do śmiłowa na bardzo dobrego schaba za małe pieniądze i ogromne porcje. Pysznie i domowo. A co do Majsa to obiady abonamentowej są bardzo tanie i coraz lepsze. Nie ma sensu gotować w domu. Miło mnie Mirek zaskoczył. I myślę, że jednak nie spoczął na laurach. 11:24, 14.06.2020


Onaa Onaa

6 0

Jak można napisać że mogły się zwolnić! No ludzie..... To każdy pracownik ma odchodzić a pracodawca tyran może dalej bezkarnie robić co chce? Właśnie nie! Należy mówić o tym głośno i tepic takie zachowania! Nikt nie ma prawa pomiatać drugim człowiekiem. Tacy ludzie nie powinny pracować na stanowiskach gdzie mają pod sobą innych ludzi właśnie i trzeba o tym mówić i uświadamiać innych z kim mają do czynienia. 12:16, 15.06.2020


AdaAda

4 2

Jednym słowem Paranoja i Schizofrenia.
(PiS) 13:36, 15.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A ja.... A ja....

5 3

Lubie ludzi z GOK Jutrzenki Majsa Wójta oraz Faktów pilskich. I co jestem chora psychicznie??? 16:57, 15.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

;);)

5 0

ponoć teraz on tam zagląda, gdzie przepchał taniocha 14:18, 20.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OnOn

0 1

? 20:55, 20.06.2020


mieszkaniecmieszkaniec

13 0

Jaki powinien być dobry dyrektor?Dyrektor domu kultury.
-przede wszystkim osobą kompetentną,człowiekiem dialogu,mającą wiedzę,doskonalącą się zawodowo,z wysoką kulturą osobistą
- motywuje pracowników,szanuje,nie wprowadza atmosfery strachu,nie manipuluje,nie poniża,
-nie narzuca swojego zdania i nie wykorzystuje stanowiska,uczy się od innych,
-dobre relacje z załogą to podstawa,trzeba słyszeć i słuchać drugiego człowieka
-bycie dyrektorem domu kultury to bycie dla innych,to znajomość potrzeb środowiska wiejskiego
-to organizacja imprez i zajęć dla mieszkańców
-każdy ma prawo popełniać błędy,pomylić się,ale należy się do nich przyznać,pytać o radę
-wielką umiejętnością jest przekonywanie do swoich racji i akceptacja zdania innych
-oczywiście nie dać ,,sobie w kaszę pluć,,,wymagać od pracowników,ale przede wszystkim od siebie,bo zgodzę się ze zdaniem pani Natalii:,,człowiekiem się jest,dyrektorem się bywa,,
Pozdrawiam .
- 20:50, 23.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

donicadonica

3 2

Demontuję wszelkie informacje, jakobym ja i jakoby ona bez kondona... ;) 21:12, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA