Zamknij
REKLAMA

Piła wraz z innymi we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego

12:30, 16.04.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
folia.com

24 kwietnia br. na sesji Rady Miasta Piły zostanie przedłożony radnym projekt uchwały dotyczący zbiorowego protestu i wystąpienia z wnioskiem m.in. przez Gminę Piła do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o zbiorowym zapatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków.

Godzinę przed sesją temat zostanie przybliżony podczas konferencji prasowej z udziałem stron protestu: Andrzejem Porawskim - dyrektorem biura Związku Miast Polskich, przedstawicielem Kancelarii profesora Ziemskiego oraz prezydentem Piły Piotrem Głowskim.

Przypomnijmy: od 12 grudnia 2017 r. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Pomimo apeli środowisk samorządowych o zawetowanie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (ewentualnie o jej odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego), prezydent Andrzej Duda ustawę podpisał 22 listopada 2017 r.

Samorządy protestowały przeciwko wprowadzanym nowelizacją rozwiązaniom, które odbierają gminom kompetencję do zatwierdzania taryf opłat za wodę i ścieki. Kompetencja w zakresie zatwierdzania taryf opłat za wodę i ścieki przechodzi w ręce organu regulacyjnego. Funkcję tę ustawodawca powierzył dyrektorowi regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone