Zamknij
REKLAMA

Od sekcji automobilowej do służby czołgowo-samochodowej

09:57, 16.05.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

- W tym roku ze względu na intensywne przygotowania do otwarcia wystawy stałej zatytułowanej "Od sekcji automobilowej do służby czołgowo-samochodowej", realizowanej ze środków Gminy Piła, załoga Pilskiego Muzeum Wojskowego nie weźmie udziału w Europejskiej Nocy Muzeów 2018 - informuje Przemysław Olszyński. Ale warto trochę poczekać...

- Nasze muzeum tworzymy społecznie, w czasie wolnym od pracy, musimy maksymalnie wykorzystać każdą wolną chwilę. Za nami bardzo intensywny majowy weekend, dziewięć dni z czołgami to nawet dla nas dużo, ale było warto. Możemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, że WPT-34 jest już na lotnisku. Wóz otrzymał zastępcze koła od koparki frezowej do wykopów MDK-2M, co umożliwiło nam wreszcie jego zabezpieczenie w schronohangarze. Rozruszaliśmy wszystkie włazy, lewa strona kadłuba została oczyszczona i zabezpieczona farbą podkładową. Wóz pogotowia technicznego WPT-34 z naszych zbiorów to jeden z zaledwie 4 zachowanych pojazdów tego typu w Polsce. To bardzo ciekawa polska konstrukcja z drugiej polowy lat 60, której ciekawostki i tajemnice zamierzamy maksymalnie wykorzystać do realizacji naszej misji - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego (w organizacji).

14 lipca nastąpi uroczyste otwarcie wystawy stałej Pilskiego Muzeum Wojskowego połączone z plenerową ekspozycją sprzętu wojskowego oraz - uwaga! - z pokazami dynamicznymi.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone