Zamknij
REKLAMA

Miła połączy się z Miłą za 2,8 mln zł

14:00, 10.08.2018 | Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich
REKLAMA
Skomentuj
fot. J. Oburota

Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej z Piły do Dobrzycy. Pierwsze prace polegają na wycince drzew w pasie leśnym oraz wyżłobieniu koryta drogi.

"Poprawa infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI - Gmina Szydłowo" to zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3: Energia, Działanie 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałanie 3.3.1. Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.

W ramach projektu zostanie wybudowana ścieżka od ulicy Miłej w Pile (przy przystanku MZK przy al. Niepodległości) do ulicy Miłej w Dobrzycy. W Pile przy ulicy Miłej powstanie także oświetlone centrum przesiadkowe z małą architekturą, punktem naprawczym dla rowerów oraz ławkami.

Całkowita długość drogi dla rowerów wyniesie ok. 5,24 km, z tego na terenie miasta Piły ok. 2,23 km. Koszt budowy wyniesie ponad 2,8 mln zł, w tym po stronie miasta Piły ok. 1,27 mln zł, po stronie Gminy Szydłowo ponad 1,54 mln zł.

Inwestycja ma zostać zakończona do 31 grudnia br.

(Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone