Zamknij
REKLAMA

Signify nada blasku Festiwalowi Teatrów Światła

10:57, 14.09.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, został partnerem V Festiwalu Teatrów Światła w Pile. Inicjatywa ta jest wpierana przez Signify od początku jej istnienia. Aby uświetnić odbywające się w dniach 14-15 września atrakcje, Signify rozświetli ulice 14 Lutego i 11 Listopada, a także Plac Domańskiego.

Festiwal Teatrów Światła to trwające dwa dni, pełne wydarzeń muzyczno-teatralnych miejskie widowisko, które raz do roku odbywa się w Pile. Tegoroczna edycja pełna będzie wyjątkowych atrakcji skupionych wokół centrum miasta. Główną z nich ma być sobotni plenerowy spektakl "Plac Aniołów", przygotowany przez francuski teatr Gratte Ciel. Odbędzie się on na rozwieszonych nad Placem Staszica linach, a w jego trakcie na widownię zrzucona zostanie... tona pierza! Z kolei piątkową atrakcją będzie koncert klasyczny wykonany w latającym nad Placem Konstytucji balonem, który poprzedzi świetlny korowód.

Signify zadba o barwne dynamiczne oświetlenie miejskie, które doda charakteru całemu wydarzeniu. Iluminacje obejmą ulice w centrum miasta - ulice 11 listopada i 14 lutego, a także Plac Domańskiego. Do ich wykonania zostanie użytych blisko 300 opraw oświetleniowych. Instalacja pozwoli mieszkańcom Piły dostrzec ich miasto w zupełnie innej, niż na co dzień odsłonie.

Dodatkową atrakcją zorganizowaną przez Signify będą też gigantyczne świetlne formy przestrzenne. Plac Domańskiego zostanie ozdobiony 8 ogromnymi świetlnymi grzybami o wielkości od 2 do 4 metrów, a na drzewach zawisną wielkie świecące ważki o wymiarach 2x2metry

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

OloOlo

0 2

Korowód śmiechu warte,w ogóle w tym roku to nic ciekawego. 22:37, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone