Zamknij
REKLAMA

Halo Piła! Mamy rekord! - informują Pilscy Patrioci

08:40, 06.11.2018 | Damian Jagła, Pilscy Patrioci
REKLAMA
Skomentuj

Postawiliśmy sobie poprzeczkę na "piątkę" i z wielką radością chcemy poinformować, że nas cel został osiągnięty. Dzięki kweście przed Cmentarzem Komunalnym w Pile udało się zebrać 5.150 złotych. Ta kwota idealnie wpisuje się w okrągłą setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na pilskim cmentarzu odbywała się również kwesta na budowę Hospicjum w Pile. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ przy organizacji dwóch wielkich zbiórek zebrać ponad 5 tysięcy złotych na renowacje grobów bohaterów, którzy poszli walczyć za swój kraj 100 lat temu. To budzi wielką dumę - dumę z postawy mieszkańców Piły i regionu, że nadal pamiętamy o zwycięskim zrywie Wielkopolan. To pokazuje, że nie jest nam obojętny los żołnierzy, którzy przypłacili życiem za swoją postawę na rzecz ukochanej Ojczyzny.

Dbając o grób czy zapalając im symboliczne światełko możemy się dzisiaj odwdzięczyć i podziękować za ich patriotyczną postawę. I właśnie to ma na celu nasza akcja, która rozpoczęła się w Poznaniu 10 lat temu pod hasłem "Wiara Powstańcom". Zliczając wszystkie zbiórki udało się już zebrać ponad milion złotych. Za to wszystko odnowiliśmy ponad 500 grobów, a 1500 mogił zostało oznaczonych specjalnymi tabliczkami z napisem "Powstaniec Wielkopolski". Dzięki Waszej hojności udało się również sfinansować kilkaset tablic informacyjnych, które stanęły w miejscach znaczących dla przebiegu zwycięskiego zrywu Wielkopolan.

Obecnie w Poznaniu jeszcze trwa liczenie pieniędzy z wszystkich puszek z różnych stron Wielkopolski. Zeszłoroczny rekord już został pobity o 50 tysięcy złotych i na razie kwota zatrzymała się na 310 tysięcy złotych. Śmiało możemy napisać, że każdy z Was wrzucając choć symboliczną kwotę przyczynił się do czegoś wielkiego, a setna rocznica Powstania Wielkopolskiego to odpowiedni moment na takie rekordy, choć nie to jest najważniejsze.

W tym roku po raz pierwszy do zbiórki włączył się Wyrzysk z kwotą 1410 złotych oraz Budzyń, gdzie zebrano 1990 złotych. Chłopacy zapowiedzieli, że w następnych latach będą na pewno kontynuować zbiórki na swoich terenach.

Podsumowując jako FC Piła zebraliśmy razem 8.550 złotych.

Z każdej złotówki rozliczymy się przed Wami, relacjonując co jakiś czas nasze działania. Plany mamy spore, więc musimy się wziąć ostro do pracy, aby zdążyć ze wszystkim do 27 grudnia.

Serdecznie dziękujemy za każde miłe słowo oraz sympatyczny uśmiech. Dziękujemy przede wszystkim za zaufanie, pomimo zszarganej opinii kibola chuligana.

Już dzisiaj gorąco zapraszamy na Marsz Powstania Wielkopolskiego, który przejdzie ulicami Piły 27 grudnia.

(Damian Jagła, Pilscy Patrioci)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone