Zamknij
REKLAMA

Nie wyrzucaj! Podaruj choince drugie życie

13:13, 09.01.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Okres świąteczny dobiega końca, co więc zrobić z choinką po świętach? Warto dać jej drugie życie, czyli oddać profesjonalnej firmie do prawidłowego zagospodarowania. Drzewka naturalne po spełnieniu swojej funkcji stają się odpadami biodegradowalnymi, które zostaną odebrane przez spółkę Alvater Piła, działającą pod marką ENERIS.

Jeśli przed świętami kupiliśmy choinkę z korzeniami w doniczce lub w worku, z pewnością posadzimy ją w ogrodzie lub na działce. Drzewka cięte po spełnieniu swojej funcji są odpadami biodegradowalnymi, więc najlepiej przekazać je profesjonalnej firmie, dzięki czemu zostaną właściwie zagospodarowane, zgodnie z przepisami i nie będą zaśmiecać otoczenia.

Przed wyrzuceniem choinki, należy ją odpowiednio przygotować - usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy, a także oddzielić gałęzie oraz jeśli to możliwe pociąć pień i umieścić w brązowym worku lub pojemniku na odpady biodegradowalne.

W Pile i sąsiednich miastach oraz gminach obsługiwanych przez firmę Alvater Piła obowiązuje w styczniu i w lutym specjalny harmonogram dotyczący odbioru świątecznych drzewek, dostępny na stronie www.grupa-eneris.pl. Oprócz tego choinki można oddać razem
z odpadami biodegradowalnymi.

Terminy odbioru choinek i odpadów biodegradowalnych dla mieszkańców Piły i okolicznych gmin znajdują się TUTAJ.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone