Zamknij
REKLAMA

Piła: dwa dni targów pracy i kariery

12:00, 14.03.2019 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Piła

W dniach 12-13 kwietnia w pilskim Inwest-Parku odbędą się XI Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Wiosenna edycja będzie poświęcona rozwojowi zawodowemu i podnoszeniu kwalifikacji.

Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę dla osób poszukujących pracy, a także urozmaicony program szkoleń i spotkań, które przybliżą odwiedzającym możliwości rozwinięcia swoich umiejętności zawodowych, a pracodawcom - sposoby na pozyskanie funduszy na rozwój zatrudnianych pracowników oraz zapoznanie się z różnorodną ofertą szkoleniową pilskich firm i instytucji.

Sponsorami strategicznymi XI Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery są firmy z Piły: Colours Factory, Thule Group i Sanita.

I dzień: Targi edukacyjne, 12.04. godz. 10.00-14.00
Dzień Edukacyjny odbędzie się pod hasłem "Doświadczaj, obserwuj i planuj - nie ma rzeczy niemożliwych!" i skierowany jest do uczniów, którzy stoją przed trudnym  wyborem szkół  średnich i wyższych. W tej edycji zapraszamy uczniów kończących szkołę podstawową, a także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich młodych ludzi szukających inspiracji do wytyczenia swojej ścieżki edukacyjnej i zaplanowania drogi zawodowej. Gościem specjalnym Targów edukacyjnych, będzie firma Space Garden, która na pilskim lotnisku prowadzi symulacje badawczych lotów kosmicznych.

- Gwiazdą pierwszego dnia będzie zespól naukowo-badawczy Habitatu Lunares. Jest to bardzo ciekawy projekt, ponieważ w takich misjach uczestniczą fizycy, chemicy, biolodzy oraz specjaliści innych dyscyplin naukowych. Warto więc posłuchać o ich doświadczeniach, warto być tego dnia z nami tym bardziej, że będziemy również prezentować oferty szkół średnich i wyższych, czyli wszystko co potrzebne jest  młodzieży, do podjęcia właściwych decyzji - zapowiada Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły i inicjatorka Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery.

Podczas Targów edukacyjnych młodzież będzie także mogła odwiedzić: strefę rzemiosła i rękodzieła (pilscy rzemieślnicy zaprezentują swoją codzienną pracę i zainspirują do zainteresowania się pięknem ręcznie wykonanych przedmiotów), strefę doradców zawodowych (konsultacje z doradcami zawodowymi, którzy dzięki analizie predyspozycji uczniów, pomogą im odnaleźć kierunek dalszego rozwoju edukacji), strefę szkół (pilskie szkoły zaprezentują swoją ofertę edukacyjną i najciekawsze kierunki), strefę warsztatów (uczniowie będą mogli pod okiem doświadczonych prowadzących w twórczy i aktywny sposób przyjrzeć się swoim planom na przyszłość).

Wydarzeniem dnia podczas Targów edukacyjnych będzie rozstrzygnięcie konkursu na nazwę pilskich stref ekonomicznych oraz wręczenie nagrody jego zwycięzcy. Przypomnijmy, że propozycje nazw stref można składać do 15 marca.

II dzień: Targi pracy i kariery, 13.04. godz. 10.00-13.00
Drugi dzień targów odbywać się pod hasłem "Przyspiesz rozwój swojej kariery już dziś!".

- Dzień Pracy i Kariery tradycyjnie dedykujemy osobom poszukującym pracy, ale zapraszamy do aktywnych poszukiwań również osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nadać nowy kierunek swojej karierze - deklaruje wiceprezydent Piły Beata Dudzińska.

Dla odwiedzających Targi Pracy i Kariery organizatorzy przygotowali: strefę pracodawców (strefa bezpłatnych stanowisk dla firm z Piły, które zaprezentują swoje oferty pracy i przedstawią profil swojej działalności), strefę pracodawców regionu pilskiego (strefa płatnych stanowisk dla firm z okolic Piły), strefę pilskiego inkubatora przedsiębiorczości (strefa dla osób chcących rozpocząć prowadzenie własnej działalności lub pragnących przetestować swój biznes), strefę doradców zawodowych (strefa konsultacji z doradcami zawodowymi skierowana do poszukujących pracy), strefę platformy praca (bieżące oferty pracy i możliwość rejestracji na PP 2.0), strefę instytucji szkoleniowych (odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z aktualną bazą szkoleń i kursów pozwalających na podniesienie kwalifikacji), strefę warsztatów (możliwość uczestniczenia w przykładowych warsztatach prowadzonych przez pilskie instytucje i szkoły).

- W tej edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery rejestracja na odbędzie się za pomocą strony www.evenea.pl. Informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie Państwo również na stronie www.inwestpark.pila.pl w zakładce TARGI PRACY. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w targach - zachęca Anna Burzyńska z Inwest-Parku, współorganizatora wydarzenia.

(UM Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone