Zamknij
REKLAMA

Zajęcia z ekonomii dla najmłodszych w VIVO! Piła

08:39, 04.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Jak mądrze wydawać pieniądze, rozsądnie oszczędzać i bezinteresownie pomagać? Czy wolontariat ma wartość? Te zagadnienia zostaną poruszone na kolejnych warsztatach edukacyjnych dla dzieci "Mali Przedsiębiorcy" - 6 maja w VIVO! Piła.

Codziennie, bez względu na wiek, uczymy się zarządzania finansami i innymi zasobami, które posiadamy. Najczęściej robimy to intuicyjnie, a przecież rozumienie podstaw ekonomii jest tak samo przydatne jak czytanie ze zrozumieniem czy pisanie.

Podczas cyklicznych warsztatów "Mali Przedsiębiorcy" dzieci przedszkolne oraz maluchy z klas 1-3 poprzez gry i zabawy zapoznają się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. Na drugich zajęciach, 6 maja, najmłodsi dowiedzą się jak planować wydatki, mądrze oszczędzać i pomagać innym w ramach wolontariatu. W specjalnie przygotowanych na tę okazję stacjach dzieci będą wykonywały określone zadania. Za ich zaliczenie dostaną zabawkowe banknoty, które później będą mogły wydać na atrakcyjne nagrody. W zrozumieniu tematyki przedsiębiorczości pomogą świnka Grosia i wiewiór Franek. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają pamiątkowe certyfikaty i świnki-skarbonki na przyszłe oszczędności.

Warsztaty odbędą się w dwóch blokach: w godzinach 9:00-14:00 oraz 14:30-16:30. Zajęcia są dedykowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III szkoły podstawowej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA