Zamknij
REKLAMA

Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

10:43, 13.05.2019 | WORD Piła
Skomentuj
fot. Sebastian Daukszewicz - Tętno Regionu
REKLAMA

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile był organizatorem finału wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez: popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki. Prócz pilskiego WORD jego organizatorami byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu, Automobilklub Wielkopolski w Poznaniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Szesnaście trzyosobowych drużyn z terenu Wielkopolski rywalizowało ze sobą w konkurencjach teoretycznych (testach) oraz praktycznych (przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Przyrodniczych-Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Poznaniu, która będzie reprezentowała Wielkopolskę w finale ogólnopolskim. Zawodnik z tej szkoły Mateusz Łuczak był także najlepszy w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie (powiat śremski), a trzecie ekipa z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach (powiat jarociński).

(WORD Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA