Zamknij
REKLAMA

W Pile powstanie inteligentne rondo

09:10, 14.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Poprawa efektywności energetycznej, funkcjonalności i dostępności komunikacji publicznej w ujęciu miejskim i ponadlokalnym to główne założenia inwestycji, którą realizować będzie gmina Piła w rejonie ulic Okólnej, Tucholskiej i Roosevelta.

- Nikomu nie trzeba uświadamiać, że jest to jedno z najbardziej uciążliwych skrzyżowań w mieście. Z ulicy Tucholskiej w Okólną bardzo ciężko wyjechać, a niekiedy  bywa to niemal niemożliwe. Rozpoczynamy przebudowę tego newralgicznego skrzyżowania, ale nie tylko, ponieważ powstanie również ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Okólnej, po jej prawej stronie patrząc od mostu - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Skrzyżowanie będzie przebudowane na rondo, dodatkowo zostanie wybudowana wspomniana już ścieżka rowerowa, a także efektywne energetycznie oświetlenie. Zostanie również zamontowany system ITS, który będzie wykrywać nadjeżdżające autobusy i poprzez odpowiednio skalibrowaną sygnalizację świetlną umożliwi im płynny przejazd przez rondo. Cały projekt ma wartość około 3,5 mln złotych, a w ramach dofinansowania gmina Piła otrzyma 2,7 mln złotych. Prace rozpoczną się już w czerwcu, a termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia przyszłego roku.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

rowerzystarowerzysta

0 0

Czemu ścieżki rowerowe w Pile budowane są jako część chodnika i przed każdym skrzyżowaniem "odklejają się" od głównej drogi i wywijasem przecinają drogę podporządkowaną - przykład ścieżka wzdłuż obwodnicy na odcinku od hangaru do alei Niepodległości. W żadnym mieście nie spotkałem takich karkołomnych rozwiązań. To bardzo niebezpieczne, bo na takich skrzyżowaniach kierowcy samochodów prawie nigdy nie ustępują pierwszeństwa rowerzystom, choć mają taki obowiązek. 11:33, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WójtWójt

1 0

Koniecznie! W Pile jest tak mało inteligentnych osób, że takie rondo jest bardzo potrzebne. 12:46, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YoYoYoYo

2 0

skoro pierwsze takie inteligentne to pozostałe jakie są ?
proponuję nazwać rondo MediaMarkt (nie dla idiotów) 14:30, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA