Zamknij
REKLAMA

25 lat wspólnego spływania

11:52, 02.12.2019 | Joanna Piotrowska
Skomentuj
REKLAMA

Klub Kajakowy PTTK "Gwda" w Pile świętował 25-lecie działalności.

Członkowie klubu przybyli do restauracji Gringo prawie w komplecie, choć tak byli podekscytowani swoim świętem, że jedna z koleżanek przyszła dzień wcześniej, a inna dzień po spotkaniu. Wśród zaproszonych gości był prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, przewodnicząca Komisji Kajakowej Zarządu Głównego PTTK Elżbieta Gomulska oraz prezes Pilskiego Oddziału PTTK im. H. Kamińskiego Jacek Markiewicz. Nie zabrakło też członków Zarządu Oddziału PTTK w Pile, a także przedstawicieli zaprzyjaźnionych klubów kajakowych ze Szczecina, Wałcza, Wągrowca, Człuchowa oraz pilskiej Zwałki.

Prezeska klubu Joanna Piotrowska przedstawiła w formie prezentacji historię i teraźniejszość „Gwdy”. Były serdeczne przemówienia, gratulacje, podziękowania, kwiaty i upominki. Prezes Jacek Markiewicz wręczył wyróżnienia turystyczne aktywnym klubowiczom. Wystawa pamiątek, trofeów, kronik i albumów dopełniła całości.

Galę uświetnił występ duetu muzycznego Karoliny Furmańczyk i Karola Szonowskiego, po którym nastąpiła integracyjna biesiada z piosenką turystyczną.

Klub Kajakowy PTTK "Gwda" organizuje spływy nie tylko dla swoich członków, ale również proponuje imprezy ogólnodostępne, o których informuje w pilskich mediach i na swoich stronach: www.gwda.pila.pttk.pl oraz FB.

Obecnie stałe spływy ogólnodostępne to:
1. Spływ z okazji wyzwolenia Piły zawsze w okolicy 14 lutego - kontynuujący tradycję pilskich spływów organizowanych lata temu przez Henryka Chrzanowskiego z pilskiej Parowozowni.
2. Trasa kajakowa na rajdzie „Wiosenne Przebudzenie” - w pierwszą sobotę po 21 marca, połączona z robieniem i topieniem marzanny.
3. Wiosna na Rurzycy - organizowany w maju - w pierwszych latach jako trasa kajakowa Rajdu Staszicowskiego, a później jako samodzielny spływ, bo rajd nie zawsze kończył się nad rzeką. Obecnie występuje pod nazwą „Wiosna Beaty”, dla upamiętnienia  zmarłej wieloletniej prezeski Beaty Marek.
4. Pożegnanie Lata - spływ Gwdą z Ptuszy - ostatnia wakacyjna aktywność na koniec sierpnia, obecnie bijąca rekordy zainteresowania, w bieżącym roku gościliśmy ponad 80 osób!
5. Trasa kajakowa na rajdzie „Piknik Marciński” - zawsze 11 listopada, do niedawna przeważnie do Kaliny, choć ostatnio do gościnnego Motylewa.
6. Spływ Mikołajkowy około 6 grudnia - niegdyś występujący pod nazwą "andrzejkowo-barbórkowo-mikołajkowy", ostatnio połączony z obdarowywaniem dzieciaków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prezentami przygotowanymi ze składek klubowiczów. Najczęściej do Motylewa.

Spływy te doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi, są doskonałą formą aktywnego spędzania czasu na wodzie.

(Joanna Piotrowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA