Zamknij
REKLAMA

ZDZ poprawi bezpieczeństwo przejść dla pieszych

17:40, 24.03.2020 | ZDZ w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile pracuje nad poprawą bezpieczeństwa przejść dla pieszych na terenie miasta.

Podejmowane są zarówno działania związane z doświetleniem (wybudowaniem nowoczesnego oświetlenia), jak i wymianą oznakowania pionowego na bardziej widoczne dla kierowców. Znaczącą zmianą, która ma odmienić pilskie przejścia, jest postawienie na kolor żółty.

W pierwszej kolejności wymienione zostaną znaki pionowe przejść dla pieszych w 24 lokalizacji. Dotychczasowy znak D-6 z postacią pieszego, zostanie podniesiony wyżej oraz zyska nowe fluorescencyjne obramowanie. Dzięki temu będzie bardziej widoczny dla uczestników ruchu drogowego.

Takie rozwiązanie zostanie wprowadzone przez Zarząd Dróg i Zieleni już na wiosnę zarówno w przebiegu dróg gminnych, jak i powiatowych (m.in. przy stadionie żużlowym, Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Bydgoskiej, Straży Pożarnej na ul. Dzieci Polskich, koło Dworca PKP, czy w rejonie marketów Lidl na ul. Kusocińskiego i ul. Okrzei).

Ponadto Zarząd Dróg i Zieleni w Pile opracował koncepcję nowych słupów oraz opraw oświetleniowych w kolorze żółtym z oznakowaniem i kamerą rejestrującą nadchodzącego pieszego. W momencie zbliżania się do przejścia sterowniki uruchamiają białe światło o większej mocy. Kolejnym wartościowym rozwiązaniem jest odpowiedni kąt padania światła, który zapewnia widoczność całej sylwetki pieszego z perspektywy kierowcy. Takie oświetlenie ma powstać przy przejściu dla pieszych na ul. Browarnej (w sąsiedztwie skweru im. Kardynała Ignacego Jeża oraz Muzeum Stanisława Staszica). Sfinansuje je pilski przedsiębiorca - Signify Poland sp. z o.o. (dawniej: Philips). Zarząd Dróg i Zieleni w Pile odpowiada za przygotowanie niezbędnej dokumentacji i procedur.

 Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

(ZDZ w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pilanin865712pilanin865712

2 0

Wreszcie... To wstyd, że w mieście Philipsa mamy tak beznadziejnie oświetlone przejścia dla pieszych. 18:49, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA