Zamknij
REKLAMA

Przebudowa alei Niepodległości wkracza w III etap

09:31, 04.06.2020 | Aleksandra Kramkowska, Biuro Prezydenta Piły
Skomentuj fot. facebook
REKLAMA

Do 16 czerwca br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na zgłoszenia oferentów, zainteresowanych zrealizowaniem trzeciego odcinka przebudowy alei Niepodległości w Pile. To przedostatni etap, od Mostów Królewskich do alei Wyzwolenia.

- Przygotowaliśmy w Zarządzie Dróg i Zieleni odpowiednie dokumenty, przeprowadzaliśmy konsultacje z mieszkańcami i mamy ostateczny projekt przebudowy. Inwestorem i wykonawcą będzie GDDKiA w Poznaniu. Cieszymy się bardzo z tej współpracy. To jedna z dróg, które nie tylko wymagają naprawy, ale są istotne wizerunkowo, ponieważ wiele osób wybiera aleję Niepodległości jako wjazd do miasta - mówi prezydent Piły Piotr Głowski. Teraz przechodzimy do fazy wykonawczej i jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących czwartego, ostatniego etapu. Gdyby udało się go zrealizować w tym roku, cała aleja Niepodległości byłaby już nowa - dodaje prezydent.

Remont rozpocznie się od Mostów Królewskich, gdzie nastąpi dowiązanie ścieżki rowerowej do drogi istniejącej już w obwodnicy śródmiejskiej. Powstaną tam zarówno ścieżka rowerowa, jak i chodnik, pojawi się też zupełnie nowe przejście dla pieszych, które szczególnie ułatwi przemieszczanie się dzieciom z pobliskiego przedszkola.

Kolejne nowe przejścia dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powstaną, przy ulicach Wałecka i Żytna. Odnowione zostaną także istniejące przejścia dla pieszych oraz - co ważne - dla cyklistów: wybudowany zostanie przejazd rowerowy przez jezdnię, przez ulicę Różana Droga.

Ze względu na warunki gruntowe (zbyt mało miejsca) na jednym z odcinków pojawi się wspólny ciąg pieszo-rowerowy (szerokości około 3.5 metra) aż do skrzyżowania z ul. Różana Droga. Komunikacja rowerowa zostanie zachowana na wysokości z ulicą Koszycką. W tym miejscu pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Za skrzyżowaniem z ulicą Koszycką pojawi się dalej wspólny ciąg pieszo-rowerowy ciągnący się do ulicy Prostej i kończący się w okolicy skweru Matek Chrzestnych Powstania Wielkopolskiego.

Kluczowym fragmentem alei Niepodległości jest skrzyżowanie z ulicą Wałecką - tam doprojektowane zostały nowe przejście dla pieszych oraz zatoka autobusowa.

(Aleksandra Kramkowska, Biuro Prezydenta Piły)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA