Zamknij
REKLAMA

Starosta pisze do prezydenta: Chcemy przejąć "Tarczę"

15:02, 14.09.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Powiatu w Pile wystosował do prezydenta Piły wniosek z prośbą o przekazanie Powiatowi obiektów byłej strzelnicy "Tarcza".

Propozycja Powiatu padła w kontekście przeznaczenia przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego do wydzierżawienia w drodze przetargu ustnego nieograniczonego na okres 20 lat nieruchomości przy alei Powstańców Wielkopolskich o powierzchni ok. 4,4 ha, zabudowanej pięcioma budynkami niemieszkalnymi. Chodzi o obiekty byłego Centrum Strzelectwa Sportowego "Tarcza".

- "Tarcza" to była jedna z ikon powojennej historii Piły, jedna z marek rozpoznawczych miasta. W 2012 roku Centrum zostało zrewitalizowane za niebagatelną kwotę 12 milionów złotych, w tym zdecydowaną większość stanowiła dotacja unijna. Po kilku latach okazało się, że zarządzający mają inne plany co do tego obiektu, mówiło się m.in. o tym, że strzelnicę przejmie Szkoła Policji w Pile. Dzisiaj - jak wynika z doniesień medialnych - obiekty nie są już wyposażone w infrastrukturę, która posiadały. Zdjęcia ukazują zdewastowane strzelnice, a na bramie wisi kłódka. To bardzo smutny widok - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

W ogłoszeniu Prezydenta Miasta Piły podano cenę wywoławczą stawki czynszu 3100 zł netto miesięcznie.

- Biorąc pod uwagę ponad 4-hektarową działkę oraz ponad tysiąc metrów kwadratowych pomieszczeń daje to cenę wyjściową czynszu na poziomie około 8 groszy za metr kwadratowy - porównuje starosta.

- Zarząd wystosował pismo do pana prezydenta Głowskiego o przekazanie obiektu "Tarczy" powiatowi. Mamy bogate doświadczenie w inwestowaniu w obiekty sportowe, w ciągu ostatnich czterech lat zainwestowaliśmy w stadion przy Okrzei, hale sportowe i boiska ok. 30 milionów złotych. Obecnie przeznaczamy też dwukrotnie więcej pieniędzy na dofinansowanie działalności klubów sportowych i stowarzyszeń: w latach 2010-2014 było to 1,35 mln, w ostatnich 5 latach jest to prawie 3,5 mln zł. Mam nadzieję, że władze miasta podejdą do naszej propozycji pozytywnie. My deklarujemy, że "Tarcza" będzie dostępna dla mieszkańców, dla młodzieży szkolnej, dla uczniów klas wojskowych. Ale strzelectwo byłoby tylko jedną z funkcji tego obiektu, to także może być atrakcyjny teren pod względem rekreacyjnym - podkreśla starosta.

- Powiat ma profesjonalne podejście do sportu. Wystarczy posłuchać, co ludzie mówią o stadionie przy Okrzei, dziś nie ma żadnych głosów przeciwko tej inwestycji. "Tarczę" również potrafimy przywrócić do życia - zapewnia wicestarosta Arkadiusz Kubich.

[ZT]14338[/ZT]

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

lewaklewak

3 1

Ludzie ręce opadają. Powiat chce pezejąć strzelnicę i zapewne potem weźmie kredyt (kolejny) na remont a jak przyjdzie do spłacania to kolejny na pokrycie tego poprzedniego. Normalnie Paranoja i Schizofrenia. 09:17, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatadorMatador

1 2

Wniosek podziała na Glowskiego jak czerwona płachta na byka. 09:17, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA