Zamknij
REKLAMA

Aquapark w pełni dostępny dla niewidomych i słabowidzących

17:37, 24.09.2020 | Marian Martenka, pełnomocnik Prezydenta Miasta Piły ds. rodziny, seniorów i osób niepełnosprawnych
Skomentuj
REKLAMA

Czy osoby niewidome i słabowidzące mogą bez obaw i barier korzystać z atrakcji wodnych i strefy fitness w pilskim aquaparku?

Temu zagadnieniu służyło spotkanie osób z niepełnosprawnością narządu wzroku z kierownictwem i pracownikami obiektu. Inicjatorami spotkania byli Danuta Nowak-Bogusławska - specjalista ds. badań i rozwoju sprzedaży oraz Marian Martenka - pełnomocnik Prezydenta Miasta Piły ds. rodziny, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Krzysztof Kijak, prezes zarządu Aqua-Pil, wspólnie z Danutą Nowak-Bogusławską oprowadzili osoby niewidzące i niedowidzące po obiekcie i bardzo dokładnie omówili poszczególne strefy, także te przeznaczone wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Ze strefą fitness zapoznała niepełnosprawnych Mirosława Gapińska.

Obiekt przeszedł pozytywną opinię osób niepełnosprawnych jako w pełni dostępny dla niewidomych i słabowidzących. Jednocześnie zaproponowano kilka rozwiązań i usprawnień, które wzmocnią dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

To była również dobra okazja do dyskusji o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami i możliwych przedsięwzięciach sportowo-rekreacyjnych w Aquapark Piła.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wszelka aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. Ruch i pływanie mogą okazać się najlepszym lekarstwem na różnego rodzaju dolegliwości oraz zapobiegać izolacji osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.

(Marian Martenka, pełnomocnik Prezydenta Miasta Piły ds. rodziny, seniorów i osób niepełnosprawnych)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA