Zamknij
REKLAMA

Ruszył (dalszy) remont ulicy Bydgoskiej

10:08, 20.09.2021 | Zarząd Dróg i Zieleni w Pile
Skomentuj fot. Zarząd Dróg i Zieleni w Pile
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Bydgoskiej w Pile. To kontynuacja przedsięwzięcia rozpoczętego przed kilkoma laty, które ma poprawić estetykę i zmienić rozwiązania drogowe w tej części miasta.

W poprzednich latach dzięki środkom własnym gminy udało się przeprowadzić roboty na odcinku od stadionu żużlowego do przejazdu kolejowego. Wówczas na dwóch ważnych skrzyżowaniach wybudowano ronda, przejścia dla pieszych wyposażono w sygnalizacje, ułożono nawierzchnie nowych ciągów pieszo-rowerowych.

Obecny etap to kontynuacja tamtejszych prac. Przebudowywane skrzyżowanie z ulicą Roosevelta, po wcześniejszym poszerzeniu, zachowa sygnalizację świetlną. Tak jak poprzednio, wykonane zostaną ciągi pieszo-rowerowe, ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Przejścia dla pieszych na wysokości Domu Seniora oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli również wyposażone zostaną w sygnalizację świetlną.

Roboty na ulicy Bydgoskiej w latach wcześniejszych były już przedmiotem wniosku o dofinansowanie rządowe, co dotąd nie spotykało się z rozstrzygnięciem umożliwiającym szybką przebudowę ulicy. Niemniej i w tym roku Gmina Piła ponownie złożyła taki wniosek, licząc na przychylność Prezesa Rady Ministrów.

Wyłonionym przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile wykonawcą jest Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. Prace powinny trwać około 9 miesięcy, a ich koszt to blisko 6,7 mln złotych.

Pierwszym elementem inwestycji będzie wymiana nawierzchni chodników, co nie powinno powodować dużych utrudnień w ruchu. Zadaniem Zarządu Dróg i Zieleni oraz wykonawcy będzie ograniczanie większych uciążliwości także w późniejszym okresie.

(Zarząd Dróg i Zieleni w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

3 0

Dziękujemy Ci Głowski za te głupawe mini rondka na Zielonej Dolinie które tylko utrudnia jazdę wszystkim kierowcom i nic innego nie wprowadza... 10:21, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%