Zamknij
REKLAMA

Karmniki dla ptaków w wersji eko. Zobacz, jakie pomysły!

09:19, 23.11.2021 | Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Klub Dobrego Klimatu
Skomentuj fot. KDK
REKLAMA

Szyszki, połówki pomarańczy, stare kubki, filiżanki, osłonki doniczek, plastikowe butelki i inne materiały, które każdy może znaleźć w domu, zostały wykorzystane do budowy karmników dla ptaków podczas warsztatów zorganizowanych przez Klub Dobrego Klimatu pod patronatem ENERIS Surowce.

Zajęcia odbywały się w Oratorium Królowej Pokoju, świetlicy działającej przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej na ul. Andersa.

- To miejsce, w którym codziennie się spotykamy, gramy w piłkarzyki, planszówki, rysujemy i śpiewamy - opowiada Patrycja Kujawa, jedna z wolontariuszek w Oratorium, członkini Klubu Dobrego Klimatu. - Bardzo nam zależy nie tylko na dobrej zabawie uczestników, ale też na edukacji ekologicznej i przyrodniczej, dlatego chcemy przeprowadzić dla nich cykl zajęć o tej tematyce. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Przyjść może każdy.

  

Uczestnicy przynieśli z sobą materiały, które znaleźli w swoich domach, piwnicach i na strychach. Powstało kilkadziesiąt karmników, do których wsypano prawie 20 kilogramów karmy. Najmłodsi obiecali, że będą dokarmiać ptaki przez całą zimę, żeby nie zawieść skrzydlatych przyjaciół i utrzymywać karmniki w czystości, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób.

- Właśnie po to powstał Klub Dobrego Klimatu, żeby dzielić się wiedzą, zasobami i aktywnie działać na rzecz środowiska - mówi inicjator powstania KDK Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła. - Wiosną i latem działaliśmy bardzo aktywnie, teraz też nie zamierzamy zapadać w sen zimowy.

Informacje o kolejnych wydarzeniach można znaleźć na facebookowym profilu Klubu Dobrego Klimatu.

(Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Klub Dobrego Klimatu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%