Zamknij

Policyjna interwencja po godzinach pracy

12:17, 24.04.2025
Skomentuj fot. KPP Wałcz fot. KPP Wałcz

Funkcjonariusz policji, technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, będąc poza służbą wykazał się wzorową postawą obywatelską i zawodowym profesjonalizmem.

Policjant wracając swoim prywatnym samochodem z rodziną do miejsca zamieszkania zauważył kierującego pojazdem, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia, że może być on pod wpływem alkoholu.

Kierowca Renault zmieniał tor jazdy, przejeżdżając z jednego pasa ruchu na drugi, a także używał kierunkowskazów nie wykonując manewrów skrętu, aż w pewnej chwili z dużą prędkością skręcił w drogę leśną.

W związku z takim zachowaniem policjant musiał zareagować. Znając dobrze teren "przeciął" kierującemu drogę, blokując ją i uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kiedy pojazd zatrzymał się, funkcjonariusz wyjął kluczyk ze stacyjki i wyłączając silnik auta. Po czym poprzez oficera dyżurnego wezwał na miejsce umundurowany patrol policji.

Badanie wykazało, że 57-letni kierowca był nietrzeźwy, miał 0,51 mg/l alkoholu. Mężczyzna został przekazany mundurowym, a jego pojazd zabezpieczono.

Ponadto okazało się, że 57-latek prowadził pojazd bez wymaganych do tego uprawnień. Za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz niemała kara pieniężna.

Sprawą zajmie się sąd.

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%