Zamknij
REKLAMA

Strażacy szkolili się na autobusach hybrydowych

07:26, 16.05.2018 | mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. st. kpt. Michał Warykasz

Pilscy strażacy zapoznali się z autobusami hybrydowymi będącymi na wyposażeniu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Pile.  

Szkolenie zorganizowane zostało bezpośrednio na terenie na terenie MZK w Pile. Podczas szkolenia wykorzystany został jeden z sześciu stacjonujących w Pile niskopodłogowych autobusów hybrydowych Solaris Urbino Hybrid. Przedstawiciele zakładu omówili systemy bezpieczeństwa, które znajdują się w autobusach hybrydowych, oraz zagrożenia mogące spotkać strażacy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W praktyce zaprezentowane zostało awaryjne otwieranie drzwi wejściowych do autobusu, omówiona została też instalacja automatycznego gaszenia pożaru oraz budowa i wyposażenie autobusów nowej generacji. Tu dla porównania zaprezentowane został również starszy model autobusu o tradycyjnym napędzie silnikiem wysokoprężnym.

W prezentacji dwóch modeli autobusów jeżdżących w komunikacji miejskiej po pilskich ulicach uczestniczyło 50 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 i nr 2 w Pile.

(mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

program lojalnościowprogram lojalnościow

1 1

a czy komorowska wydał zgodę na to? odważni chłopacy! 08:07, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone