Zamknij
REKLAMA

Kontrabanda o wartości 400 tysięcy złotych!

15:48, 10.07.2018 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

3 lipca br. policjanci przeprowadzili działania na terenie miasta Piły wymierzone w przestępczość akcyzową. Jak wcześniej ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów akcyzowych nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. I tak rzeczywiście było. W wyniku przeszukania mieszkania 62-latka ujawniono łącznie 64.000 sztuk papierosów różnych marek,12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu.

Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 38-letnią mieszkankę Piły, u której zabezpieczono blisko 17.000 sztuk oraz ponad 60 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby zajmowały się procederem przestępczym co najmniej od 2017roku. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400.000 zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone