Zamknij
REKLAMA

Strażacy edukują na półkoloniach i obozach

12:31, 16.07.2018 | mł. bryg. Leszek Naranowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. KP PSP Piła

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży - w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych "Kręci mnie bezpieczeństwo", "Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą", "Bezpieczne wakacje", "Stop pożarom traw", "Czad i ogień - obudź czujność" - przeprowadzają na terenie całego powiatu chodzieskiego pogadanki połączone z kontrolą miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży.

Strażacy z KP PSP w Chodzieży przeprowadzili ponadto kontrole połączoną z pogadanką edukacyjną dla harcerzy obozowiska zlokalizowanego na terenie leśnym w gminie Chodzież w Nadleśnictwie Podanin. W trakcie spotkania zapoznano uczestników obozowiska z zagrożeniami występującymi w lesie, niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą silny, porywisty wiatr oraz burze. Omówiono sposoby oraz procedury postępowania na wypadek nagłego zagrożenia na terenie obozu oraz zapoznano wszystkich z zasadami użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i zabezpieczania terenu przed powstaniem pożaru w lesie. Na zakończenie przypomniano o bezpiecznym postępowaniu podczas zabaw na akwenach wodnych w okresie wakacji letnich.

Spotkania edukacyjne odbywały się wspólnie z udziałem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. W akcjach edukacyjnych związanych z wypoczynkiem w czerwcu i w lipcu wzięło udział przeszło 400 dzieci i młodzieży.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą!  Jeśli Twoje dzieci są w wodzie, miej nad nimi ciągły nadzór (nawet na moment nie spuszczaj ich z oka) również gdy umieją pływać. Jedno zachłyśnięcie może się skończyć utonięciem!

(mł. bryg. Leszek Naranowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone