Zamknij
REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

08:35, 07.08.2018 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

1 i 2 sierpnia br. policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy wsparciu kolegów z wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, prewencji oraz ze administracji skarbowej przeprowadzili działania na ternie miasta Piły oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wymierzone w przestępczość akcyzową. Na bazie zebranego wcześniej materiału, dokonali przeszukań w kilku pojazdach i pomieszczeniach. Efektem było znalezienie blisko tony tytoniu, który był zapakowany w worki parciane. Zabezpieczono także dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 400 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat. Dwóch z nich wcześniej było już karanych m.in. za przestępstwa akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do 3 lat.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

aaaa

0 0

Czapla dobrze sie wykazał heh
05:24, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone