Zamknij
REKLAMA

Pożar hałdy odpadów. Strażacy rozwinęli 640 metrów węży

09:57, 14.09.2018 | mł. ogn. Mateusz Kentzer
Skomentuj
REKLAMA

W godzinach popołudniowych w Pile na terenie zakładu Eneris Surowce - Altvater, zajmującego się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, odbyły się ćwiczenia z zakresu prowadzenia akcji gaśniczej.

Scenariusz zajęć przewidywał pożar hałdy odpadów. Zadaniem strażaków było gaszenie pożaru, a w celu zapewnienia odpowiedniej ilości wody przystąpiono do budowy systemu zaopatrzenia wodnego na duże odległości.

Ćwiczenia stworzyły strażakom możliwość sprawdzenia w praktyce założeń taktycznych związanych z dostarczaniem wody, tym razem w terenie w pełni zurbanizowanym. Dotychczas moduł zaopatrzenia wodnego złożony z 5 jednostek OSP swoje umiejętności szlifował na terenach leśnych. Zdobyte wcześniej doświadczenie i zgranie poszczególnych zastępów pozwoliły na zbudowanie podwójnej linii zasilającej z rzeki Gwda o łącznej długości 640 metrów oraz nieprzerwane podawanie wody na ognisko pożaru. Węże pożarnicze przeprowadzono przez gęsto zaludnione osiedle Jadwiżyn, a na jednym z przejść dla pieszych strażacka linia przecięła ruchliwą ulicę Śniadeckich.

W manewrach udział wzięli funkcjonariusze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i nr 2 w Pile oraz druhowie z OSP Kaczory, OSP Szydłowo, OSP Piła, OSP Brzostowo, OSP Morzewo, OSP Prawomyśl. Dodatkowo do działań zabezpieczających włączono pilską Straż Miejską.

Całość zajęć obserwowały osoby funkcyjne z zakładu Eneris Surowce - Altvater Piła, którym dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń.

(mł. ogn. Mateusz Kentzer)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA