Zamknij
REKLAMA

Lewe wyroby tytoniowe za 25 tysięcy złotych

20:00, 01.10.2018 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KPP w Pile ustalili, że dwóch mieszkańców Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. W ich wyniku dokonano zatrzymania dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji na terenie ogrodów działkowych, policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był w worki sizalowe oraz torby foliowe, natomiast papierosy w kartony.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a jego właściciele w wieku 61 i 63 lat zatrzymani. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 25 tys. zł.

Jeden z mężczyzn ma już na koncie przestępstwa i wykroczenia akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

adad

0 0

Czapla sie wykazał
05:21, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone