Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia lodowe na Zalewie Koszyckim

20:37, 07.02.2019 | bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
REKLAMA
Skomentuj
kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła

Dzisiaj strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach na zamarzniętym Zalewie Koszyckim. Zrealizowano dwa moduły szkoleniowe.

Pierwszy moduł dotyczył wykorzystania w praktyce sprzętu ratowniczego przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej w postaci deski lodowej oraz ubrań specjalnych do pracy w wodzie. Ratownicy zarówno na brzegu oraz obsługujący bezpośrednio sanie lodowe doskonalili swoją wiedzę i umiejętności w zakresie poszczególnych etapów trwającej kilkadziesiąt sekund akcji ratowniczej na lodzie.

Drugi moduł - nurkowy - zrealizowali pod 10-centymetrową taflą lodu strażacy-nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego KP PSP w Pile. Nurkowie ćwiczyli akcję poszukiwawczą pod lodem oraz elementy samoratownictwa przy wykorzystaniu kołowrotka, śruby lodowej i noża.

W ćwiczeniach lodowych uczestniczyło 35 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Pile oraz z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych ze Złotowa, Chodzieży, Czarnkowa i Trzcianki. Podczas symulowanych akcji ratowniczych na lodzie każda jednostka zaprezentowała swoje umiejętności w zakresie ratowania poszkodowanych z przerębla. Do zadań ratowniczych wykorzystany został indywidualny i grupowy sprzęt należący do poszczególnych jednostek.

Ćwiczenia obserwował przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu st. kpt. Leszek Walczak oraz Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński.

W okresie zimowym strażacy systematycznie będą powtarzać ćwiczenia ze sprzętem do ratownictwa lodowego na zamarzniętych akwenach w macierzystych powiatach.

(bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone