Zamknij
REKLAMA

Wywoływał fałszywe alarmy, teraz stanie przed sądem

08:38, 18.07.2019 | sierż. sztab. Jędrzej Panglisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. W. Zeszot

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń KPP w Pile ogłosili zarzuty w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkańca gminy Wałcz. Mężczyzna przez telefon bezpodstawnie nękał i wzywał do podjęcia czynności Państwową Straż Pożarną w Pile.

W dniach 2 i 3 lipca br. mieszkaniec gminy Wałcz dzwoniąc pod numer alarmowy informował służby, że na terenie Piły palą się śmietniki osiedlowe. Po chwili dzwonił ponownie odwołując swoje wcześniejsze zgłoszenia.

W każdym przypadku tego rodzaju informacje o zagrożeniach od obywateli traktowane są bardzo poważnie. Dlatego funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Pile bardzo szybko byli w gotowości do działania. Jak się okazało podczas jednego z alarmów wywołanych przez 37-latka mogło dojść do prawdziwej tragedii. W tym samym czasie strażacy musieli podjąć natychmiastową interwencję przy gaszeniu lasu. Gdyby wyjechali do fałszywego alarmu, dotarcie na miejsce prawdziwego pożaru znacznie by się opóźniło, co mogłoby mieć poważne konsekwencję.

Za popełnione wykroczenie policjanci skierowali przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do sądu. Za tak nieodpowiedzialne działanie kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywnę.

(sierż. sztab. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone