Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia strażaków w Szkole Policji

08:38, 21.10.2019 | st.kpt. Paweł Kamiński
Skomentuj kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła
REKLAMA

Pożar w magazynie, rozsypana nieznana substancja i człowiek na dachu wzywający pomocy - to trzy epizody z którymi zmierzyli się pilscy strażacy w czasie ćwiczeń na obiektach Szkoły Policji w Pile.

Kilka minut po godzinie 11. czujka dymu zasygnalizowała zadymienie w magazynie na terenie Szkoły Policji. Wkrótce okazało się również, że nigdzie nie można odnaleźć jednego z pracowników. W całej szkole rozległy się dzwonki sygnalizujące alarm pożarowy i jednocześnie rozpoczęto ewakuację wszystkich osób.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy strażaków z obu jednostek ratowniczo-gaśniczych w Pile, dodatkowo do działań skierowano samochody gaśnicze z Kaczor i Kruszewa.

Jeszcze w trakcie prowadzonej ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w obiekcie okazało się, że w jednym z pomieszczeń technicznych odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, a przy nim rozsypaną substancję. Do tych działań skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie wielu wątków. Funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji przećwiczyli zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sprawną ewakuację całego obiektu. Strażacy mieli okazję przetrenować prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej w dużym obiekcie o skomplikowanej strukturze. Ćwiczenia były też formą kontroli dla plutonu gaśniczego Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, w którego skład wchodzą jednostki JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Kaczory i OSP Kruszewo.

(st.kpt. Paweł Kamiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA