Zamknij
REKLAMA

Zderzenie samochodu z lokomotywą. Trzy osoby ranne

21:50, 30.05.2020 | KPP Wałcz
Skomentuj fot. KPP Wałcz
REKLAMA

W sobotę ok. godziny 18.30 w miejscowości Tuczno (powiat wałecki) doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 43-letni kierowca samochodu VW Caddy jadąc od strony Mirosławca w stronę Człopy nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do niestrzeżonego przejazdu kolejowego i nie dostosowując się do znaku "Stop" wjechał wprost pod jadącą lokomotywę, która uderzyła w bok samochodu.

Osoby uczestniczące w zdarzeniu to mieszkańcy powiatu złotowskiego. Kierujący autem i jego dwie pasażerki trafili z obrażenia ciała do szpitala w Wałczu. Mężczyzna doznał obrażeń miednicy, a kobiety ogólnych potłuczeń, jedna z nich ponadto złamania obojczyka. Na szczęście nikt nie zginął, ale nieświadomość i lekceważenie podstawowych zasad i przepisów mogła mieć tragiczne skutki.

Policjanci ostrzegają! Lokomotywa waży średnio 80 ton. Gdy maszynista zauważy pociąg na przejeździe, zwykle nie jest w stanie zapobiec zderzeniu. Zatrzymanie składu wchodzi w grę tylko przy minimalnej prędkości. Droga hamowania rozpędzonego pociągu to nawet dwa kilometry!

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

Hanna_NowakHanna_Nowak

0 2

Rodzinę rannych pasażerów proszę o kontakt na poniższy email. Chciałam coś przekazać związanego z tym wypadkiem.
[email protected]
08:39, 01.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wać panwać pan

1 0

Zapewne są to te same ważne informacje, które miała pani do przekazania rodzinom bądź uczestnikom wypadków w Trzebnicy, Piszu, Ostrowie i wielu innych miejscach w całej Polsce. 17:10, 01.06.2020


1234512345

1 0

hiena się znalazła. 19:11, 01.06.2020


REKLAMA