Zamknij
REKLAMA

Ostrzegał kolegę przed kradzieżą. Ten nie posłuchał

10:50, 24.06.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej odzyskali dwa specjalistyczne tablety o wartości 8 tys. złotych. Mężczyźni mający związek ze sprawą zostali zatrzymani, a urządzenia wróciły do właściciela.

Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło 19 czerwca br., kiedy pracownik jednego z lokalnych przedsiębiorstw przekładał rzeczy pomiędzy samochodami służbowymi na parkingu osiedlowym. W pewnym momencie nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę i zabrał torbę, w której znajdowały się dwa tablety. Urządzenia służące m.in. do specjalistycznych odczytów radiowych wyceniono na kwotę 8 tys. złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili, że w kradzież zamieszana jest nie tylko jedna osoba. Ostatecznie dwóch amatorów cudzego mienia wpadło w ręce kryminalnych 22 czerwca br. na terenie Piły.

Jeden z zatrzymanych wyjaśnił policjantom, że ostrzegał swojego kolegę, żeby nie korzystał z okazji jaka się nadarzyła, bo może to się źle dla nich skończyć. Gdyby 21-latek posłuchał tej rady, nie usłyszałby teraz zarzutu kradzieży, za którą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradzione przedmioty zostały odzyskane i trafiły do właściciela.

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA