Zamknij
REKLAMA

Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

15:32, 01.07.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj
REKLAMA

31-letni mężczyzna wyprowadził się z wynajmowanego mieszkania pozostawiając w nim zwierzęta domowe bez opieki. Para chomików trafiła do schroniska, niestety warunki w jakich przebywała świnka morska doprowadziły do jej śmierci.

W czerwcu br. właściciel mieszkania wszedł do niego po wyprowadzce lokatorów. Okazało się, że oprócz zniszczeń jakie po sobie pozostawili, były tam porzucone zwierzęta domowe. Na podłodze leżały dwie klatki z parą chomików syryjskich oraz martwa świnka morska. Zaniedbane chomiki trafiły pod opiekę schroniska, a sprawą zajęli się pilscy policjanci.

Śledczy ustalili, że osoby wynajmujące mieszkanie wyprowadziły się z niego w różnych odstępach czasu. Mężczyzna, który ostatni opuścił lokal, zostawił w nim zwierzęta. Po pewnym czasie w klatkach zabrakło jedzenia i wody. Pozostawiona w niewłaściwych warunkach i bez opieki świnka morska zmarła. Z kolei para chomików uzyskała pomoc ze strony schroniska.

Kilka dni temu policjanci przedstawili 31-latkowi zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod którą opieką się znajduje, grozi kara 3 lata pozbawienia wolności

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA