Zamknij
REKLAMA

Zamontował magnes, który zakłócał pracę tachografu

11:24, 04.08.2020 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego Iveco, który dokonał modyfikacji drogomierza w swoim pojeździe.

W miniony piątek funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę Iveco wraz z naczepą, prowadzoną przez 25-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli ujawniono ingerencję w urządzenie drogomierza, przez które niemożliwy był poprawny odczyt danych zawartych w tachografie pojazdu.

Na miejsce został wezwany patrol Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki, który potwierdził sytuację, a następnie w związku popełnionym przestępstwem zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policjantami drogówki ustalili, że kierujący zamontował w pojeździe specjalny magnes, który zakłócił prawidłową pracę tachografu oraz uniemożliwił odczyt jego rzeczywistych parametrów, takich jak prędkość pojazdu, ilość przebytych kilometrów, a także czas pracy kierowcy.

25-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty. W myśl artykułu 306 Kodeksu Karnego, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 5.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA