Zamknij
REKLAMA

Podszywały się pod wolontariuszki

11:11, 18.11.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj
REKLAMA

Pilscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące fałszywych wolontariuszek, które w weekend zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki.

W niedzielę 15 listopada br. policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich, które na jednym z pilskich osiedli zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki - Hani Łączkowskiej. Bardzo młody wiek oraz brak identyfikatorów i puszek wzbudziły podejrzenia mężczyzny, który został poproszony o wpłatę. Kiedy ten zapytał o szczegóły zbiórki, nieletnie uciekły. Chcąc przestrzec inne osoby przed oszustkami o zdarzeniu mężczyzna poinformował lokalne media.

Wyjaśnianiem sprawy zajęli się funkcjonariusze referatu ds. przestępczości kryminalnej, patologii i nieletnich, którzy ustalili dane personalne dziewczynek. Okazało się jednak, że zanim policjanci zapukali do ich mieszkań, jedna z dziewczynek wraz z opiekunem stawiła się w pilskiej jednostce. Rodzic 9-latki zobaczył wizerunek córki w internecie, dlatego natychmiast chciał wyjaśnić sprawę. Dziewczynka przyznała, że wraz z koleżanką zbierały pieniądze, jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania.

Dzisiaj policjanci będą prowadzić czynności z rodzicami oraz 12-latką, która także udawała wolontariuszkę. Zebrane w sprawie materiały trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pile.

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA