Zamknij
REKLAMA

Stracił 16 punktów karnych i 1000 złotych na mandat

11:55, 05.03.2021 | pokom. Maciej Forecki, KPP w Złotowie
Skomentuj
REKLAMA

Złotowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego bmw, który pędził drogą krajową nr 22 z prędkością 171km/h, a podczas swoich "manewrów" stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci złotowskiej drogówki codziennie zatrzymują kierujących, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, a ich agresja oraz zachowanie na drogach stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W rękach policjantów nowoczesny radiowóz stanowi potężną i skuteczną broń, dzięki której mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Funkcjonariusze mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. O ich skuteczności przekonał się 44-letni kierowca.

Policjanci patrolowali drogę krajową nr 22. W czwartek kilkadziesiąt minut po godzinie 15 niedaleko miejscowości Trzebieszki zauważyli osobowe bmw, którego prędkość od razu wydawała się zbyt duża. Wykonany pomiar tylko to potwierdził. Kierujący osobowym bmw nie dość, że swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, to pędził drogą krajową nr 22 o 81 km/h za szybko. Ta niebezpieczna jazda została szybko zakończona przez policjantów. Kierowcą bmw był 44-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego.

W tej sytuacji policjanci nie mieli wątpliwości, by ukarać kierowcę najwyższą grzywną jaką przewiduje taryfikator. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandaty na kwotę 1000 złotych, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną groźnych wypadków drogowych. Niestety wiele z nich kończy się śmiercią ich uczestników.

(pokom. Maciej Forecki, KPP w Złotowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rdrd

0 0

dlaczego prawka mu nie zabrali przekroczył o 50?? nie weszło to jeszcze? poza terenem zabudowanym miało to też obowiązywać. Słabe te przepisy > w innym kraju by dostał jakieś 60% więcej 14:51, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%