Zamknij
REKLAMA

Wymuszał pieniądze strasząc… włączoną wiertarką

12:39, 02.04.2021 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Pilscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły, który groźbą i przemocą wymuszał pieniądze.

W marcu br. policjanci uzyskali informację od pokrzywdzonego, że kilkukrotnie padł on ofiarą wymuszenia rozbójniczego. Funkcjonariusze pionu kryminalnego dokonali zatrzymania sprawcy i ustalili, że swoje przestępcze działanie rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku, a do marca w ten sposób wzbogacił się o ponad 2 tysięcy złotych. Metody, które stosował, polegały na groźbach oraz stosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego nawet do tak drastycznego stopnia, jak przykładanie do ciała pracującej wiertarki.

Pilanin usłyszał łącznie siedem zarzutów. Pięć z nich dotyczyło wymuszeń rozbójniczych. Natomiast zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przestawić mężczyźnie kolejne dwa zarzuty związane bezpośrednio z udzielaniem narkotyków, a także przyjmowaniem za to korzyści majątkowej.

Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%