Zamknij
REKLAMA

Brutalnie pobili przejeżdżającego rowerzystę i zostawili go na polu

17:10, 28.04.2021 | KPP Złotów
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego podejrzanych o brutalne pobicie i kradzież mienia. Pobitego do nieprzytomności mężczyznę zostawili na polu w okolicach miejscowości Płosków.

Do pobicia doszło w ubiegły piątek około godz. 21.00 w rejonie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. 45-latek wybrał się z trójką kolegów na wieczorną przejażdżkę rowerową. Mieli do pokonania wspólnie zaplanowaną trasę, jednak w okolicach jeziora Zamza pokrzywdzony postanowił, że pojedzie trudniejszą trasą i spotkają się wszyscy pod jego domem. Kiedy jednak 45-latek pod swój dom nie dotarł, koledzy wspólnie z jego żoną rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Bliscy, wykonując połączenia na telefon mężczyzny, znaleźli go kilkadziesiąt minut później, leżącego kilkaset metrów od wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. Koledzy i żona pokrzywdzonego przewieźli 45-latka do domu, powiadamiając w międzyczasie służby ratunkowe. Policjanci w rozmowie z nimi ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń. Dodatkowo w trakcie zabierania pokrzywdzonego do karetki mężczyzna zdołał krótko opisać, co się stało.

Mieszkaniec gminy Złotów został zabrany do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jego stan jest poważny.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Złotowie przesłuchali w tej sprawie świadków oraz sprawdzili zapisy kamer monitoringu znajdujących się w najbliższym otoczeniu miejsca pobicia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że grupka młodych osób na terenie wiaty rekreacyjnej urządziła sobie spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie dwóch sprawców napadło na mężczyznę przejeżdżającego nieopodal rowerem, dotkliwie go bijąc. Kiedy na skutek zadawanych ciosów pokrzywdzony upadł na ziemię, agresywni nastolatkowie zaczęli go kopać po całym ciele. W pewnym momencie 45-latek stracił przytomność. Sprawcy ukradli mu smartwatcha i nieprzytomnego zostawili na polu.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego w wieku 16 i 19 lat podejrzanych o brutalną napaść i rozbój. Nieletni został przesłuchany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. 19-latek usłyszał zarzut pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego, oraz zarzut kradzieży z użyciem przemocy. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dokonali tego czynu bez powodu.

27 kwietnia br. na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Młodemu mieszkańcowi Złotowa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

(KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

VERSOVERSO

3 1

RODZICÓW TYCH ZWYRODNIALCÓW POSADZIĆ RAZEM Z NIMI ! 14:03, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

elekelek

0 1

zależy jaka opcja polityczna 19:01, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%