Zamknij
REKLAMA

Kolejni zatrzymani w sprawie kradzieży samochodów

16:59, 05.05.2021 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie kradzieży pojazdów marki Renault oraz Mazda.

Pilscy kryminalni oraz śledczy pracują nad sprawą kradzieży pojazdów, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach postępowania zostało już zatrzymanych 8 osób, które zajmowały się tym przestępczym procederem. Zebrany materiał dowodowy wskazuje także, że grupa ta mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marki Renault oraz Mazda.

27 kwietnia na terenie powiatu chodzieskiego podczas kolejnej realizacji zatrzymano 3 osoby w wieku od 48 do 57 lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwóm z nich zarzuty umyślnego paserstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość części samochodowych, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault i Mazda. Ponadto zabezpieczyli od jednego ze sprawców na poczet przyszłej kary. mienie w kwocie 15 tysięcy złotych Wobec dwóch mężczyzn Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Tego samego dnia funkcjonariusze wykonywali także działania na terenie powiatu ostrowskiego, gdzie ujawnili skradziony wcześniej pojazd marki Renault Captur. Samochód o wartości 60 tysięcy złotych został skradziony z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pod koniec ubiegłego roku. Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN.

Śledczy podkreślają, że sprawa w dalszym ciągu ma rozwojowy charakter i planowane są kolejne zatrzymania. Za dokonanie umyślnego paserstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%