Zamknij
REKLAMA

Podpalił drzwi do mieszkania swojej matki

13:47, 11.10.2021 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

19-letni pilanin postanowił spełnić groźby, które kierował wobec swojej matki. Oblał benzyną drzwi do mieszkania, a następnie je podpalił. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano 30 osób.

W zeszły czwartek w godzinach nocnych doszło do pożaru w jednym z bloków wielorodzinnych na pilskim Zamościu. Na miejscu pojawiły się zastępy Państwowej Straży Pożarnej, które ugasiły ogień na klatce schodowej. W trakcie działań z budynku zostało ewakuowanych 30 osób.

Wstępne informacje wskazały, że pożar powstał na skutek celowego podpalenia drzwi do jednego z mieszkań przy użyciu substancji łatwopalnej. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za narażenie na niebezpieczeństwo mieszkańców budynku jest 19-letni pilanin, który tego dnia wcześniej pokłócił się ze swoją matką. Chłopak wysyłał jej również wiadomości z groźbami.

Funkcjonariusze ustalili, że przed północą 19-latek udał się na pobliską stację benzynową po paliwo, a następnie pojawił się pod drzwiami mieszkania swojej rodziny. Po podłożeniu ognia zbiegł z miejsca pożaru. Policjanci szybko odnaleźli sprawcę podpalenia. Okazało się, że mężczyzna podczas podpalenia uległ oparzeniu i przebywał w pilskim szpitalu. Tamże, po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, został zatrzymany.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty związane z kierowaniem groźby karalnej oraz spowodowaniem pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

VERSOVERSO

6 1

Ale sobie wychodowala chwasta...wiele takich patoli jest w Pile... 18:56, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No takNo tak

3 7

To jest skutek wychowania lgbt. Wychowujcie dalej bezstresowo swoje dzieci, to będziecie mieli więcej takich przypadków. 21:25, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ww

1 0

ty wychowany w sposób,,tradycyjny"czyli wpier..l od wiecznie pijanego ojca z byle powodu,a najlepiej bez,przykładnie wyru..y w d..ę przez księdza przed pierwszą komunią podpalisz co najwyżej EMPIK podczas,,patryotycznej"zadymy 🤣 12:51, 18.10.2021


klap-powieka20złklap-powieka20zł

0 1

lemanow👎c💩 to hejter i ojciec pedała 08:03, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%