Zamknij

Brama Poznania: Interaktywne Centrum Historii Ostrowa T

14:51, 18.09.2019 artykuł promocyjny Aktualizacja: 12:59, 19.09.2019
Skomentuj CTK TRAKT, Fot. Łukasz Gdak CTK TRAKT, Fot. Łukasz Gdak

Brama Poznania zaprasza rodziny z dziećmi, przedszkola i szkoły na wycieczkę do Poznania i zwiedzanie Ostrawa Tumskiego. Zwiedzanie multimedialnej ekspozycji, spacer z audioprzewodnikiem po wyspie katedralnej, różnorodne tematycznie zajęcia oraz warsztaty, gra miejska - każdy znajdzie coś dla siebie!

Wycieczka do Bramy Poznania
Brama Poznania czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (instytucja kultury miasta Poznania) opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie znajdziecie tam muzealnych eksponatów. Historia przedstawiona jest w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Zwiedzanie składa się z dwóch etapów: pierwszym z nich jest unikatowa ekspozycja znajdująca się w Bramie Poznania, a drugim spacer po wyspie katedralnej.

Brama Poznania jest miejscem dostępnym i otwartym. Ekspozycja dostosowana jest dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Przez cały rok organizuje rozmaite wydarzenia, takie jak: warsztaty, wystawy czasowe, koncerty, zajęcia dla dzieci i dorosłych czy konferencje naukowe, które dotyczą nie tylko historii wyspy katedralnej, ale również bogactwa natury tego miejsca. Bo Brama Poznania to również przestrzeń spotkań nad rzeką, gdzie można odpocząć i złapać oddech.

Rodzinna wizyta
Brama Poznania ICHOT, zaprasza rodziny z dziećmi na spotkania pełne barwnych opowieści i dzielnych bohaterów. Można na nich poznać wyjątkowe postacie, przenieść się w czasie, podróżować. Uczestnikom zajęć w Bramie Poznania nieobce będą tajemnicze zakątki poznańskiej wyspy i miasta oraz takie aktywności jak obserwowanie przez lornetki i lupy, majsterkowanie, liczenie i wsłuchiwanie się w dźwięki, rozwiązywanie zagadek oraz przede wszystkim dobra zabawa.

Przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 11.00 Brama Poznania zaprasza na Rodzinne Oprowadzania po ekspozycji głównej. Oprowadzanie tematyczne, to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu oraz aktywne uczestnictwo w zwiedzaniu zarówno dzieci, jak i opiekunów. Co tydzień oprowadzania odbywają się w jednym z pięciu tematów: „Zbudujmy Ostrów Tumski”, „Dźwięczna wyspa”, „Poszukiwacze skarbów”, „Wyprawa z Mieszkiem”, „Spędźmy razem czas!”. Rodzinne Oprowadzania są bezpłatne, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Klienta pod numerem tel. 61 647 76 34. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Kolejną formą aktywności dla rodzin z dziećmi jest spacer z audioprzewodnikiem po Ostrowie Tumskim. Każde dziecko w wieku od 6 do 10 lat wraz z dorosłym opiekunem, może wziąć udział w niezwykłej wycieczce. Na jej czas każda rodzina otrzymuje audioprzewodnik oraz tajemniczą torbę, a w niej rekwizyty (kompas, lornetkę, zeszyt ćwiczeń, kredki) niezbędne do wykonania czekających na trasie zadań. Należy więc wyostrzyć wzrok i ruszać po przygodę. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Audiowycieczka dla rodzin na Ostrowie Tumskim to pierwsze w Polsce połączenie audioprzewodnika i formuły familijnej gry terenowej!

Propozycja dla przedszkoli i szkół
Brama Poznania stworzyła również bogatą ofertę zajęć edukacyjnych dla grup przedszkolnych i szkolnych w 2019/2020. Proponowane formy edukacji na rzecz dziedzictwa wykorzystują zarówno ekspozycję główną Bramy Poznania, przestrzeń poznańskiego Ostrowa Tumskiego, jak również narrację osnutą wokół Traktu Królewsko-Cesarskiego. Zajęcia edukacyjne, zwiedzanie ekspozycji oraz spacery z przewodnikiem gwarantują dzieciom i młodzieży aktywne odkrywanie dziedzictwa. W roku szkolnym 2019/2020 Brama Poznania szczególnie poleca zajęcia edukacyjne związane z ochroną klimatu. Towarzyszy im świadomość, że zmiany klimatu mają wpływ na obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, i na to, co z nich pozostanie dla przyszłych pokoleń. Choć pokaźną grupę odbiorców działań edukacyjnych stanowią klasy szkolne, to jednak na nich nie kończy się oferta. Z najnowszym katalogiem oferty edukacyjnej można się zapoznać na stronie www.bramapoznania.pl.

Szlaki i gry miejskie
Rodziny z dziećmi zapraszamy także na zwiedzanie miasta z przewodnikiem „choć/dź zobacz! Przewodnik po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci” oraz z folderem, który ma postać gry miejskiej - Poznański Szlak Legend dla Dzieci. Przewodnik „choć/dź zobacz!” jest nietypowy, bo tworzony przez dzieci dla dzieci - to one wyznaczały najciekawsze miejsca oraz wykonywały do niego ilustracje. Przewodnik zaprasza do odbycia trzech wypraw po takich obszarach jak: Ostrów Tumski i Stare Koryto Warty, Stare Miasto, Plac Wolności i Dzielnica Cesarska. Wskazuje najciekawsze dla dzieci miejsca na Trakcie Królewsko-Cesarskim oraz zawiera przeróżne zadania do wykonania, dlatego na wyprawach potrzebny będzie ołówek, przyda się lornetka, miarka i kompas, ale bez nich zwiedzanie będzie równie ciekawe. Przewodnik jest dostępny bezpłatnie w Bramie Poznania oraz w formacie PDF na stronie www.trakt.poznan.pl. Natomiast Poznański Szlak Legend dla Dzieci to również trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym - wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery. Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać ze strony www.szlaklegend.pl lub otrzymać bezpłatnie w Bramie Poznania.

Brama Poznania ICHOT, Budynek Główny, ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań. Godziny otwarcia: wtorek - piątek 9.00-18.00 (ostatnie wejście na ekspozycję o 17.00), sobota - niedziela 10.00-19.00 (ostatnie wejście na ekspozycję o 18.00).

Szczegółowe informacje: 61 647 7634.

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%