Zamknij
REKLAMA

Szpital w Pile ma nowego dyrektora do spraw medycznych

16:09, 05.03.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Starosta pilski Eligiusz Komarowski i dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej nowego zastępcę dyrektora do spraw medycznych pilskiej lecznicy.

- Pan doktor nauk medycznych Łukasz Łuczewski to znakomity fachowiec, specjalista otolaryngologii, lekarz z bogatym doświadczeniem zawodowym, m.in. w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Jestem przekonany, że ma duże szanse na to, aby zarządzanie medyczne w naszym szpitalu nie tylko usprawnić, ale również nadać mu nowy wymiar podporządkowany hasłu: "Po pierwsze: pacjent!" - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Dlaczego szpital w Pile? Bo lubię wyzwania. Przez te prawie 10 lat na Garbarach otrzymałem dobrą szkołę medyczną i organizacyjną. Chciałbym, aby moje działania przeniosły dobry efekt dla pilskiego szpitala, żeby pacjenci otrzymywali w nim jak najlepszą, kompleksową opiekę - zadeklarował nowy wicedyrektor.

- To realizacja mojej zapowiedzi o zmianie pokoleniowej w zatrudnianiu lekarzy - przypomniał dyrektor Wojciech Szafrański. - Pan dyrektor Łuczewski będzie zarządzał pionem lecznictwa. Oczekuję tu zmian jakościowych w podejściu do pacjenta. Liczę też na rozszerzenie współpracy z Wielkopolskim Centrum Onkologii, aby pilski szpital w jak największym stopniu przekształcał się stronę pełnych procedur onkologicznych. Pan dyrektor Łuczewski będzie miał także za zadanie "reanimację" oddziału otolaryngologii w naszym szpitalu. Będzie on zarazem ordynatorem tego oddziału.

Ciekawostką jest fakt, że dr Łukasz Łuczewski w czasach studenckich był wokalistą zespołu rockowego Żółty Pies, który z piosenką "Heavy Aluminium King" dotarł do trzeciego miejsca listy przebojów Radia Afera.

Dziennikarze zostali także oprowadzeni po oddziale chemioterapii na czwartym piętrze szpitala, który zostanie otwarty za kilka tygodni. Obecnie trwa jego wyposażanie. W klimatyzowanych salach (każda z zapleczem sanitarnym) leczyć się będzie mogło 26 pacjentów onkologicznych.

Ponadto na poziomie -1 uruchomionych zostanie osiem (docelowo kilkanaście) stanowisk do chemioterapii dziennej.

Koszt utworzenia oddziału chemioterapii wyniósł ponad 4 miliony złotych - po połowie inwestycję sfinansowali Powiat Pilski i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pół miliona złotych pochłonie jego wyposażenie.

- Pandemia nie zatrzymała nas jeśli chodzi o rozwój szpitala - podkreślił dyrektor Szafrański.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ojojojoj

8 0

Po pierwsze pacjent:D Dobre sobie:D 08:38, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ozoz

8 0

Szkoda, że oddziale wewnętrznym nie zrobili konferencji. Tam jest prawdziwy obraz pilskiego szpitala. 08:39, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwójSwój

0 0

Na jaką cholerne nowy ordynator czy dyrektor skoro szpital nie przyjmuje pacjętów 19:53, 13.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%