Zamknij
REKLAMA

Wojewoda odwiedził pilski szpital

13:49, 22.07.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas wizyty w Pile odwiedził Szpital Specjalistyczny w Pile.

Po nowo wyremontowanych oddziałach Wojewodę oprowadził starosta Eligiusz Komarowski razem z dyrektorem lecznicy Wojciechem Szafrańskim i zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Łukaszem Łuczewskim. Towarzyszyli im również radny sejmiku województwa wielkopolskiego Adam Bogrycewicz i radna powiatu Monika Kubiak-Majewska.

- Odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy, który kosztem ponad 8 mln zł został całkowicie przebudowany w 2018 roku oraz Oddział Chemioterapii, który w ubiegłym roku powstał praktycznie od nowa z częścią hospitalizacyjną na IV piętrze i już przyjmuje pacjentów. Jego remont pochłonął z kolei ponad 4 mln zł -  mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję 2 mln przekazał z budżetu Powiat Pilski, drugie 2 mln dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.  

Wojewoda Michał Zieliński zapoznał się także z potrzebami inwestycyjnymi i zasygnalizował kolejne wsparcie dla szpitala.

- Przypomnę, że w ostatnich latach zmodernizowaliśmy także Oddział Nefrologii ze Stacją Dializ, na Oddziale Kardiologii powstała Pracownia Elektrofizjologii, w której  leczone są zaburzenia rytmu serca. Do tego zakupiono wiele nowoczesnego sprzętu, praktycznie dla wszystkich oddziałów - dodaje starosta.

Wkrótce w szpitalu kolejne duże inwestycje, choćby modernizacja Oddziału Okulistycznego, na którym powstanie sala operacyjna.

- Jeszcze wiele przed nami. Nie da się nadrobić 20-letnich zaległości w 5 lat. Ale jesteśmy konsekwentni i kontynuujemy modernizację pilskiego szpitala - podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%