Zamknij
REKLAMA

Pobiegnij dzikimi przełajami i pomóż Lence

07:59, 24.09.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobrzyca" organizuje "Dzikie przełaje", bieg z naturalnymi, wymagającymi przeszkodami. Weź udział i dołącz do akcji pomocy Lence Bajer.

- Nie mierzymy czasów, nie prowadzimy kwalifikacji miejsc... po prostu się bawimy, współpracujemy na trasie i pomagamy Lence Bajer ze Starej Łubianki. Podczas biegu dostaniesz niesamowitą dawkę endorfin, nastaw się na współpracę z innymi zawodnikami, a po biegu przygotuj się na ciepły poczęstunek, ognisko i spędzenie czasu wśród osób, które kochają bieganie i pomaganie innym! - zachęca organizator.

Długość tras wynosi ok. 10 km: trasa A "dla dzików", zawierająca elementy rzeczne i bagniste, trasa B "sucha stopa", która te elementy omija.

Impreza odbędzie się 25 września, start o godzinie 10:00 przy Starym Młynie w Dobrzycy (tam też będzie meta).

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację 10-letniej Lenki Bajer. Tuż po porodzie u dziewczynki wykryto szmery skurczowe (VSD mięśniowe). W wieku 6 miesięcy trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Podczas badań wykryto u niej guza mózgu, obniżone napięcie mięśniowe, słabą siłę obręczy barkowej, zez oka prawego oraz opóźniony rozwój psychoruchowy. Po konsultacjach z neurologiem i badaniach w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, wykluczono guza. Rodzicom kamień spadł z serca. Badanie MR głowy wykazało, że u podstawy tylnego dołu czaszki w linii środkowej znajduje się niewielka torbiel pajęczynówki, która zakłóca prawidłową pracę mózgu. W 2015 roku u Lenki zdiagnozowano obustronny niedosłuch (30 dB), a od 2017 roku dziewczynka zmaga się z lekooporną padaczką. Po badaniach genetycznych w 2018 roku zdiagnozowano zespół duplikacji chromosomu 20 pary. Obecnie opiekę nad Lenką sprawują kardiolog, neurolog, okulista, audiolog, psycholog i rehabilitanci. Zabiegi rehabilitacyjne z NFZ są rzadkie i odbywają się raz na miesiąc. Zrzutka ma na celu pomóc Lence w rozpoczęciu nowej, bardzo potrzebnej przygody rehabilitacyjnej w ośrodku "Zabajka". Niestety koszt takiego wyjazdu jest ogromny.

Weź udział w biegu "Dzikie przełaje" i dołącz do akcji pomocy Lence Bajer!

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%