Zamknij
REKLAMA

Pomóżmy Vlodiemu "wymienić nogę"

09:30, 28.01.2019 | msz
REKLAMA
Skomentuj

Włodzimierz "Vlodi" Tafel to jedyny na świecie czynny zawodowy perkusista grający z pełną protezą nogi.

W wieku 14 lat Włodek stracił lewą nogę, gdy po odniesieniu kontuzji piłkarskiej stwierdzono u niego nowotwór kości. Nie mogąc dłużej trenować piłki nożnej, którą zajmował się już wyczynowo, poświęcił się swojej drugiej pasji, czyli muzyce, a konkretnie – grze na perkusji. Dzięki ogromnej wytrwałości dostał się do klasy perkusji Szkoły Muzycznej II stopnia im Fryderyka Chopina w Warszawie. Po dwóch latach równolegle rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu, gdzie jego wykładowcami byli mistrzowie tego instrumentu: Czesław Bartkowski i Kazimierz Jonkisz. Szkołę ukończył z najwyższą oceną, zdobywając dyplom „Muzyk - instrumentalista w klasie perkusji”.

Dziś "Vlodi" ma na swoim koncie współpracę koncertową lub studyjną z takimi wykonawcami, jak m.in. Apteka, Róże Europy, Believe, Anita Lipnicka, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, OldBreakout.

- Jestem jedynym na świecie perkusistą z tak wysoką amputacją, a hi-hat obsługiwany jest właśnie nogą, której nie mam. Muzyka to całe moje życie, praca i pasja, występuję na koncertach, nagrywam płyty z gwiazdami, prowadzę zajęcia z gry na perkusji dla dzieci i młodzieży - opowiada "Vlodi". - Moja proteza jest bardzo złożona, obejmuje trzy stawy oraz kosz, a co za tym idzie jest bardzo kosztowna i, jak każdy sprzęt, zużywa się. Co prawda późno, ale nauczono mnie, bym nie bał się i nie wstydził prosić o pomoc. Bez takiego wsparcia nie uda mi się „wymienić nogi". Pozwólcie, by moja pasja i praca w kulturze nadal trwała! Bym nie czuł się wykluczony ze społeczeństwa i nadal był w grze! Pragnę swemu życiu nadawać ciągle rytm!

"Vlodi" Tafel jest podopiecznym Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Z Drewnianej. Można go wspomóc wpłatą darowizny z dopiskiem VLODI na rachunek Stowarzyszenia 02 2030 0045 1110 0000 0107 7060 (firma może skorzystać z odliczenia) oraz przekazaniem 1% rozliczenia rocznego - w tym przypadku należy w formularzu wpisać nr KRS 0000230321 wraz z dopiskiem VLODI.

(msz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone