Zamknij
REKLAMA

Starosta, wicestarosta i radny z wizytą w Klubie Pogodnego Seniora

17.44, 05.05.2022 Powiat Pilski
Skomentuj fot. Powiat Pilski
REKLAMA

Starosta Eligiusz Komarowski razem z wicestarostą Arkadiuszem Kubichem oraz radnym powiatowym Krzysztofem Pabichem odwiedzili Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile. Razem z seniorami sadzili warzywa i kwiaty przed siedzibą klubu.

23 maja miną 3 lata odkąd w wyremontowanym budynku przy alei Wojska Polskiego 49 b w Pile Powiat Pilski urządził dla seniorów z gmin powiatu pilskiego miejsce, w którym mogą na co dzień się spotkać, rozwijać swoje talenty i pasje, czy zadbać o zdrowie.

Klub mieści się na blisko 200 metrach kwadratowych - znajduje się tam 6 pomieszczeń z przeznaczeniem na zajęcia, spotkania i warsztaty, kuchnia oraz dwie łazienki. Obecnie uczęszcza tam blisko 40 osób. Seniorzy spotykają się codziennie od wczesnych godzin porannych do popołudniowych.

- Staramy się organizować dla uczestników jak najwięcej ciekawych zajęć. Seniorzy uczestniczą w zajęciach artystycznych, jak np. malowanie obrazów, kulinarnych, muzycznych. Odbywają się tu liczne spotkania, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, seniorzy mogą także korzystać z sali do ćwiczeń, która służy do rehabilitacji ruchowej - wymienia Mirosława Jakobsche, prowadząca klub.

Uczestnicy klubu wyjeżdżają także na atrakcyjne wycieczki, zwiedzają region i poznają jego tradycje. Są na nie wożeni Senior Busem, podarowanym przez Powiat Pilski.

Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas.

W środę w ramach zajęć ogrodniczych seniorzy przed swoją siedzibą sadzili warzywa i kwiaty, w czym pomagali im przedstawiciele władz powiatu.

- Było nam niezmiernie miło razem z wami uczestniczyć w tych zajęciach. Sam jestem działkowcem i sprawiło mi to wielką przyjemność. Widzę, że to miejsce było wam potrzebne, czujecie się tu jak w domu, nawiązaliście przyjaźnie. Seniorzy to ważna grupa społeczna, których trzeba wspierać i zawsze będę Was wspierał - mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Już wkrótce na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile uczestnicy klubu będą obchodzić jego 3-letni jubileusz.

Klub Seniora w Pile to jedno z kluczowych zadań projektu partnerskiego, zainicjowanego przez Powiat Pilski jeszcze w 2017 roku o wartości 3,3 mln zł. Projekt pn. "Wsparcie dla osób starszych, niesamodzielnych, w tym niepełnosprawnych z terenu Powiatu Pilskiego" uzyskał dofinansowanie w kwocie 3,1 mln zł w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO), Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chętni, którzy chcą zostać uczestnikami Klubu mogą zgłaszać się do p. Mirosławy Jakobsche, tel. 67 350 91 55, e-mail: [email protected]

(Powiat Pilski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

rhrh

5 1

Precz z kaczyzmem ! ! ! 19:52, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SS

1 5

Super👍 pan starosta, to troskliwy człowiek. Seniorzy kochają pana❤️ 20:51, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%