Zamknij
REKLAMA

Muza Czesława Niemena w pilskim "Beauty Bar"

13:21, 25.04.2019 | fp
REKLAMA

Dzisiaj z usług Gabinetu Kosmetologii Profesjonalnej i Makijażu Permanentnego "Beauty Bar" w Pile skorzystał wyjątkowy gość - Farida Gangi, kiedyś wielka muza Czesława Niemena.

Poznali się w 1970 roku, kiedy Czesław Niemen próbował swoją muzyką podbić rynek włoski. Faridę zobaczył podczas festiwalu Cantagiro i będąc pod wrażeniem jej talentu, zaprosił piękną Włoszkę (z mieszanej rodziny Włocha i Egipcjanki) na festiwal do Sopotu. Od tamtego momentu Farida Gangi stała się największą muzą Czesława Niemena.

Do Polski przyjechali już jako para, ale ich płomienny związek nie należał do łatwych, ponieważ Farida była zamężna. Kiedy w obliczu śmiertelnej choroby ojca wokalistka przysięgła sobie, że jeśli ojciec wyzdrowieje, to ona wróci do męża - jej związek z Niemenem został zakończony. Farida wyjechała do Włoch, urodziła syna, a potem córkę. Z Czesławem Niemenem pozostała w przyjacielskich kontaktach aż do jego śmierci w 2004 roku. Wspólnie ze swoją dawną miłością zdążyła nagrać utwór "Musica Magica". W 2009 roku uczestniczyła w poznańskim koncercie z okazji 70. urodzin Niemena.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%