Zamknij
REKLAMA

Portale randkowe - czego można oczekiwać po znajomości z Internetu?

16.55, 12.01.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Internet się zmienia, popularność nowych serwisów wybucha niczym bomba atomowa, żeby po jakimś czasie skurczyć się i zniknąć niczym lekki letni wiaterek.


Sieć jest trudnym medium, które nie znosi stagnacji. Jeśli coś nie robi kroku do przodu, to robi dwa do tyłu. Ta zasada dotyczy niemal wszystkich portali w Internecie. Bez względu, czy chodzi o serwisy informacyjne, czy rozrywkowe - wszyscy muszą się rozwijać, czego przykładem jest Ice Casino Polska, gdzie twórcy cały czas starają się wprowadzić coś innowacyjnego, co przyciągnie jeszcze większe grono fanów. Jest jeden wyjątek od tej reguły - portale randkowe.

Od kiedy Internet stał się ogólnie dostępny, portale randkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego - ludzie zawsze potrzebowali i będą potrzebować bliskości. Jesteśmy tym rodzajem ssaków, które nie znoszą samotności i muszą żyć w grupie. Pomimo tego, że opinia o portalach randkowych, jest delikatnie mówiąc, nie za dobra, to i tak setki tysięcy Polaków regularnie korzysta z ich usług. Co sprawia, że ludzie w poszukiwaniu drugiej połówki sięgają po takie metody? Czy rzeczywiście w Internecie można znaleźć drugą połówkę?


Znajomość z Internetu nie musi być taka zła, jak ją malują

Przez Internet można się zakochać tak samo, jak podczas spotkań w cztery oczy. Rzeczywistość jest taka, że ludzie nie zakochują się w wyglądzie człowieka, a jego cechach charakteru. Najważniejsze jest, żeby mieć wspólne zainteresowania, podobne poglądy i to coś, co sprawia, że rozmowa „klei się” bez końca. To wszystko można osiągnąć także przez Internet. Obecnie każdy ma nielimitowany dostęp do Internetu i bez najmniejszego problemu może rozmawiać z drugą osobą dosłownie bez przerwy. To ogromna przewaga randek na odległość.

Obecnie coraz większy odsetek par można nazwać znajomościami zawartymi przez Internet. Praktycznie wszyscy zakochani prowadzą ze sobą niekończące się rozmowy na popularnych komunikatorach internetowych. W ten sposób poznają się o wiele lepiej niż podczas klasycznych, kilkugodzinnych randek. Dlatego portale randkowe są doskonałym sposobem na poznanie drugiej osoby, z którą będzie się przechodziło przez te wszystkie etapy. Od niewinnego wymieniania wiadomości o zainteresowaniach, poprzez wielomiesięczne rozmowy o wszystkim i o niczym, po rzeczywiste spotkanie, weryfikujące wszystko to, czego udało się dowiedzieć.

Wszystkie negatywne informacje o znajomościach z Internetu pochodzą od ludzi, którzy za szybko przeszli do kolejnych etapów relacji. Oczywiście, można już po kilku dniach udać się na randkę ze „sparowaną” osobą, ale prawdopodobieństwo zawodu jest bardzo wysokie. Lepiej jest pielęgnować znajomość, żeby przekonać się, czy rzeczywiście się do siebie pasuje.


Co warto wiedzieć o portalach randkowych i na co uważać?

W sieci można znaleźć dziesiątki portali, które stosują różne metody parowania ze sobą ludzi. Jednak tak naprawdę tylko kilka z topowych witryn są warte uwagi i rzeczywiście starają się pomóc samotnym osobom znaleźć partnera życiowego. Część takich serwisów zwyczajnie wykorzystuje ludzi lub nie chroni ich odpowiednio przed nieuczciwymi praktykami. Zanim ktoś zdecyduje się na utworzenie konta na takim portalu, powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Wszechobecne oferty matrymonialne

Sieć i portale randkowe stały się idealnym miejsce do reklamowania swoich usług matrymonialnych. Prym w tej kwestii wiodą panie, ale można także trafić na panów. Takie profile bardzo łatwo jest wyróżnić, ponieważ skupiają się przede wszystkim na kwestiach związanych z erotyzmem. Zdjęcia przedstawiają największe fizyczne „atuty” danej osoby, a opis w ogóle nie skupia się na potrzebach natury psychicznej. Jeśli wybrany portal udostępnia profile, gdzie użytkownicy wprost sugerują możliwość wykupienia ich usług erotycznych, to można je sobie darować. Prawdopodobieństwo znalezienia bratniej duszy w takim miejscu jest znikome.

Naciągacze

Osoba poszukująca miłości, najczęściej jest także zdesperowana. Od desperacji to naiwności niewielka droga. Niestety nie ma znaczenia, jak bardzo ktoś jest czujny. Jeśli te wszystkie cechy się połączą, to każdy może się nabrać. Jeśli spojrzy się na daną sprawę z dystansem, to wydaje się, że oszusta bardzo łatwo jest zidentyfikować. Jednak w przypadku, kiedy jest się osobą w potrzebie, nie widzi się tego wszystkiego. Dlatego na portalach randkowych zawsze należy być czujnym. Oszuści wyłudzają pieniądze, wyciągają od swoich ofiar kompromitujące zdjęcia i informacje lub zwyczajnie bawią się ich uczuciami.

Nieprawdziwe zdjęcia

Jednym z większych problemów trawiących portale randkowe, są zdjęcia nieoddające rzeczywistości. Trudno stwierdzić, co mają w głowie osoby, które przedstawiają się z całkowicie nierealnej strony, kiedy później muszą udać się na randkę, gdzie wszystko okazuje się jednym wielkim oszustwem. Dlatego, zanim ktoś zdecyduje się na kolejny krok, czyli spotkanie w cztery oczy, warto wszystko dokładnie omówić, łącznie ze zdjęciami, które mogą budzić wątpliwości.


Czy portale randkowe rzeczywiście się sprawdzają?

Warto zastanowić się nad jedną kwestią, która łączy wszystkie sprawy tego typu. Jeśli dzieje się źle, to o tym mówimy. W przypadku, gdy się nam powiedzie, to zostawiamy wszystko za sobą i przemy przed siebie. Dlatego o portalach randkowych słyszy się głównie złe rzeczy. Osoby, które poznały się w ten sposób i przeszły do poważnej, stałej relacji, zostawiają za sobą portal i już do niego nie wracają, ponieważ nie mają po co. W ten sposób tworzy się złudne wrażenie, że serwisy randkowe to zło toczące Internet i wykorzystujące biednych, zdesperowanych ludzi.

Okazuje się, że miłość przez Internet to coraz powszechniejsze zjawisko i nie różni się praktycznie niczym od klasycznego poznawania się w cztery oczy. W końcu bardzo często słyszy się o klasycznych randkach, które okazały się totalną klapą. Osoby, które bardzo aktywnie poszukują miłości, z pewnością mogłyby podzielić się swoimi doświadczeniami, z których wynikałoby, że szanse na niepowodzenie oraz na sukces są bardzo podobne. W końcu zawsze musi dojść do spotkania na żywo, ale w przypadku osoby poznanej w Internecie, najczęściej wie się o takiej osobie znacznie więcej.

Ostatnią kwestią, jaką warto poruszyć, jest trwałość związków z Internetu. W tym miejscu nie powinno być żadnej dyskusji. Związek jest trwały, jeśli dokonało się dobrego wyboru i nieustannie pracuje się, żeby wszystko przebiegało zgodnie z myślą drugiej osoby. To czy dwie osoby poznały się w sieci, nie ma najmniejszego znaczenia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

doświadczonydoświadczony

3 0

Można oczekiwać syfa! 17:27, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sercham korkmassercham korkmas

0 1

A ja bardzo pozdrawiam teścia, którego syn Robert miał zawsze zadbany odbyt - jak w masełko 💩się wchodziło, dzięki Jańciu👎 i Kryńciu🤣, moje wawele 20:47, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%