Zamknij
REKLAMA

Domowe golenie czy wizyta u barbera - co lepsze?

18.34, 27.01.2022 artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Część mężczyzn preferuje posiadanie całkowicie gładkiej skóry twarzy, natomiast niektórzy decydują się na zapuszczenie kilkudniowego czy też kilkutygodniowego zarostu. Niezwykle istotna jest jednak odpowiednia pielęgnacja i stylizacja. Tutaj pojawia się pytanie: czy lepsze będzie domowe golenie czy może wizyta u barbera? Każda z możliwości posiada różne zalety - w tym wpisie postaramy się je przedstawić, aby ułatwić dokonanie wyboru każdemu, kto pragnie zatroszczyć się o wygląd swej brody.


Golenie w domu - dlaczego warto?

Jeśli chcesz mieć zadbaną brodę i golić ją w domu, nic nie stoi na przeszkodzie - internet oferuje wiele poradników dotyczących odpowiedniej pielęgnacji i strzyżenia. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości, by poznać tajniki domowego dbania o zarost. Zanim jednak będziemy mogli podjąć się nauki w praktyce, musimy zdobyć dobre jakościowo kosmetyki do golenia. Skóra twarzy, ze względu na swą delikatność, jest narażona na podrażnienia - warto zainwestować w preparaty, które pozwolą nam się przed tym uchronić. Dodatkowo, to właśnie od właściwie dobranych kosmetyków zależy to, jak będzie wyglądać rezultat.

Domowe golenie nie wydaje się należeć do najprostszych rzeczy - na początku należy poświęcić czas na zdobywanie informacji dotyczących doboru odpowiedniego kształtu brody, zakupu kosmetyków, które nie podrażnią naszej skóry, jak również narzędzi, które pomogą nam w osiągnięciu zadowalającego efektu. Warto jednak pamiętać też o zaletach golenia w domu. Po pierwsze, kiedy już poznamy tajniki dbania o zarost, wiedza ta już z nami pozostanie – wraz z rosnącym doświadczeniem będziemy potrzebowali coraz mniej czasu na odpowiednie strzyżenie oraz wystylizowanie brody. Należy również wspomnieć o satysfakcji, jaką możemy czerpać dzięki świadomości, że jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o swój zarost. Dodatkowo, jest to opcja idealna dla osób niecierpliwych, które nie chcą czekać w kolejce do barbera - dostępne terminy wizyty są niekiedy bardzo odległe.


Wizyta u barbera - kiedy się na nią zdecydować?

Barber jest osobą wyspecjalizowaną w strzyżeniu męskiej głowy oraz zarostu. Posiadacze brody coraz częściej decydują się na wizytę u niego - pomaga on w goleniu, nadaniu kształtu brodzie czy też w zadbaniu o kondycję zarostu. Kiedy jednak warto zastanowić się nad umówieniem na strzyżenie? Jest to bardzo dobra opcja dla osób rozpoczynających swą przygodę ze świadomym dbaniem o brodę. Jeśli nie jesteśmy pewni swych umiejętności, warto powierzyć to zadanie specjaliście w tej dziedzinie - wtedy możemy być pewni zadowalającego nas efektu. Warto również rozważyć tę opcję, jeśli chcemy uzyskać nietypowy, finezyjny kształt zarostu, który ciężko jest wykonać samodzielnie. Wizyta u barbera sprawdzi się także w przypadku mężczyzn, którzy nie mają czasu na pogłębianie swej wiedzy dotyczącej strzyżenia. Wizyta w salonie trwa zazwyczaj około godziny i jest to niewiele w porównaniu do tego, ile czasu musielibyśmy poświęcić na oglądanie filmików czy czytanie poradników.

Barbering wciąż jest stosunkowo młodą branżą na polskim rynku - można jednak zauważyć, że pojawia się coraz więcej salonów, gdzie specjaliści pomagają mężczyzną w dbaniu o zarost. Przy wyborze należy zwrócić uwagi na ceny usług - różnią się one w zależności od miejsca oraz lokalu. Ponadto, warto poszukać opinii na temat salonu - trzeba przy tym jednak pamiętać, że ważne są nie tylko umiejętności barbera, ale także atmosfera w lokalu, jakość obsługi klienta.

Wizyta u barbera może być także właściwym początkiem naszej drogi ku samodzielnej pielęgnacji. Klienci w salonie mogą liczyć na fachowe porady w kwestii doboru kształtu brody czy właściwej pielęgnacji. Mając podstawy merytoryczne, po obserwacji pracy profesjonalisty, możemy powoli podejmować próby domowego dbania o zarost.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%