Zamknij

Domowe golenie czy wizyta u barbera - co lepsze?

18:34, 27.01.2022 Aktualizacja: 18:36, 27.01.2022
Skomentuj

Część mężczyzn preferuje posiadanie całkowicie gładkiej skóry twarzy, natomiast niektórzy decydują się na zapuszczenie kilkudniowego czy też kilkutygodniowego zarostu. Niezwykle istotna jest jednak odpowiednia pielęgnacja i stylizacja. Tutaj pojawia się pytanie: czy lepsze będzie domowe golenie czy może wizyta u barbera? Każda z możliwości posiada różne zalety - w tym wpisie postaramy się je przedstawić, aby ułatwić dokonanie wyboru każdemu, kto pragnie zatroszczyć się o wygląd swej brody.


Golenie w domu - dlaczego warto?

Jeśli chcesz mieć zadbaną brodę i golić ją w domu, nic nie stoi na przeszkodzie - internet oferuje wiele poradników dotyczących odpowiedniej pielęgnacji i strzyżenia. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości, by poznać tajniki domowego dbania o zarost. Zanim jednak będziemy mogli podjąć się nauki w praktyce, musimy zdobyć dobre jakościowo kosmetyki do golenia. Skóra twarzy, ze względu na swą delikatność, jest narażona na podrażnienia - warto zainwestować w preparaty, które pozwolą nam się przed tym uchronić. Dodatkowo, to właśnie od właściwie dobranych kosmetyków zależy to, jak będzie wyglądać rezultat.

Domowe golenie nie wydaje się należeć do najprostszych rzeczy - na początku należy poświęcić czas na zdobywanie informacji dotyczących doboru odpowiedniego kształtu brody, zakupu kosmetyków, które nie podrażnią naszej skóry, jak również narzędzi, które pomogą nam w osiągnięciu zadowalającego efektu. Warto jednak pamiętać też o zaletach golenia w domu. Po pierwsze, kiedy już poznamy tajniki dbania o zarost, wiedza ta już z nami pozostanie – wraz z rosnącym doświadczeniem będziemy potrzebowali coraz mniej czasu na odpowiednie strzyżenie oraz wystylizowanie brody. Należy również wspomnieć o satysfakcji, jaką możemy czerpać dzięki świadomości, że jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o swój zarost. Dodatkowo, jest to opcja idealna dla osób niecierpliwych, które nie chcą czekać w kolejce do barbera - dostępne terminy wizyty są niekiedy bardzo odległe.


Wizyta u barbera - kiedy się na nią zdecydować?

Barber jest osobą wyspecjalizowaną w strzyżeniu męskiej głowy oraz zarostu. Posiadacze brody coraz częściej decydują się na wizytę u niego - pomaga on w goleniu, nadaniu kształtu brodzie czy też w zadbaniu o kondycję zarostu. Kiedy jednak warto zastanowić się nad umówieniem na strzyżenie? Jest to bardzo dobra opcja dla osób rozpoczynających swą przygodę ze świadomym dbaniem o brodę. Jeśli nie jesteśmy pewni swych umiejętności, warto powierzyć to zadanie specjaliście w tej dziedzinie - wtedy możemy być pewni zadowalającego nas efektu. Warto również rozważyć tę opcję, jeśli chcemy uzyskać nietypowy, finezyjny kształt zarostu, który ciężko jest wykonać samodzielnie. Wizyta u barbera sprawdzi się także w przypadku mężczyzn, którzy nie mają czasu na pogłębianie swej wiedzy dotyczącej strzyżenia. Wizyta w salonie trwa zazwyczaj około godziny i jest to niewiele w porównaniu do tego, ile czasu musielibyśmy poświęcić na oglądanie filmików czy czytanie poradników.

Barbering wciąż jest stosunkowo młodą branżą na polskim rynku - można jednak zauważyć, że pojawia się coraz więcej salonów, gdzie specjaliści pomagają mężczyzną w dbaniu o zarost. Przy wyborze należy zwrócić uwagi na ceny usług - różnią się one w zależności od miejsca oraz lokalu. Ponadto, warto poszukać opinii na temat salonu - trzeba przy tym jednak pamiętać, że ważne są nie tylko umiejętności barbera, ale także atmosfera w lokalu, jakość obsługi klienta.

Wizyta u barbera może być także właściwym początkiem naszej drogi ku samodzielnej pielęgnacji. Klienci w salonie mogą liczyć na fachowe porady w kwestii doboru kształtu brody czy właściwej pielęgnacji. Mając podstawy merytoryczne, po obserwacji pracy profesjonalisty, możemy powoli podejmować próby domowego dbania o zarost.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez

w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.

wenezuqpa

23:51, 2025-07-01

Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1

Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.

Liga Obrony Cnoty

21:29, 2025-07-01

"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?

Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.

jl

19:14, 2025-07-01

Wakacyjne paragony "grozy"

Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.

turystyka

16:41, 2025-07-01

0%