Zamknij

Czy to już wypalenie zawodowe?

10:06, 20.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:08, 20.09.2022
Skomentuj

Praca zawodowa na pełen etat zajmuje aż 1/3 doby, a jeśli dodatkowo realizujesz nadgodziny i dojeżdżasz do pracy, to jeszcze więcej. Nie można zatem traktować jej jedynie jako formy zarobku, ponieważ ma ogromny wpływ na samopoczucie, zdrowie oraz jakość całego życia. Coraz więcej pracowników skarży się na wypalenie zawodowe - sprawdź, które objawy rzeczywiście o nim świadczą.


Objawy wypalenia zawodowego

Wypalenie zawodowe to stan, w którym praca nie jest już w żaden sposób satysfakcjonująca. A wręcz przeciwnie - staje się źródłem frustracji, rozdrażnienia i ogromnego wyczerpania. Okazuje się, że wypalenie zawodowe przyczynia się również do pogorszenia zdrowia fizycznego. Osoby przemęczone, które nie czerpią radości ze swoich codziennych obowiązków i nie widzą w nich sensu, są również bardziej senne w ciągu dnia i cierpią na bezsenność w porze nocnej. Niewykluczone, że obniżona odporność i częstsze infekcje również są wynikiem wypalenia zawodowego. 


Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Jeśli zatem zaobserwowałeś u siebie powyższe objawy, być może czas poważnie pomyśleć o wyrwaniu się z tego letargu i zmianie branży. Jest to dość radykalna decyzja, ale czasami takie właśnie są konieczne. Szukając nowej drogi, próbuj wielu zajęć. Być może potrzebny Ci zawód przyszłości, jakim jest programowanie (https://codecool.com/pl/). Sprawdź, czy odnajdziesz się w pisaniu kodów i branży IT, zapisując się na weekendowe warsztaty Intro to Coding, podczas których spotkasz wiele innych osób, które również rozważają karierę w branży programistycznej. 


Czy początki w nowym zawodzie są trudne?

Konieczność odnalezienia się w nowej branży jest tym, co najmocniej przeraża osoby cierpiące na wypalenie zawodowe. Trudno bowiem w wieku 40 lub 50 lat przejść z poziomu specjalisty w swojej branży do stopnia ucznia i juniora. Dlatego warto zrobić to w przyjaznym środowisku, wśród osób, które nie wrzucą Cię na przysłowiową głęboką wodę, lecz stopniowo nauczą zawodu (https://codecool.com/pl/blog/jak-zostac-programista/).

Kursanci Codecool podczas intensywnej, wielomiesięcznej nauki pod okiem mentorów poznają kolejne narzędzia i opanowują potrzebne w pracy programisty umiejętności miękkie, aby potem wybrać pracodawcę spośród 300 firm partnerskich, z którymi współpracuje Codecool.

Jeśli zatem obecna praca jest dla Ciebie źródłem ogromnego stresu, nie przynosi Ci satysfakcji i obniża poziom zadowolenia z życia, nie bój się zmienić branży. Programowanie jest wyzwaniem, które warto podjąć, by odzyskać radość z życia zawodowego i osobistego. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%