Zamknij
REKLAMA

Rząd pomoże kredytobiorcom

12:44, 21.06.2022 | Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

Wśród krajów naszego regionu, które razem z Polską weszły do Unii Europejskiej w 2004 roku, inflacja w Polsce jest jedną z najniższych. Nie ma znaczenia, czy to Czechy ze swoją koroną czy kraje bałtyckie, gdzie płaci się euro.

Dla Polaków to jednak niewielkie pocieszenie. W szczególnie trudnej sytuacji są kredytobiorcy, którzy brali kredyty mieszkaniowe w ostatnich dwóch latach.

O ile ci, którzy zaciągali zobowiązania kilkanaście lat temu, często nadal nie płacą wyższej raty niż wtedy gdy zaczynali, o tyle dla rodzin które zdecydowały się na kredyt w czasie pandemii, szok jest duży.

Dlatego trzeba im pomóc. Jako szef podkomisji stałej ds. instytucji finansowych prowadziłem w Sejmie ustawę, która ma trzy główne filary.

Przede wszystkim należy odejść od wskaźnika WIBOR, który jest nadużywany przez banki przy wyliczaniu nowych rat kredytów.

Po drugie rodziny w szczególnie trudnej sytuacji dostaną bezpośrednie wsparcie w spłacie kredytów.

Trzecim elementem są wakacje kredytowe. Możliwość przesunięcia spłaty jednej raty w kwartale to możliwość wytchnienia dla rodzinnych budżetów.

Liberalni ekonomiści, autorytety dla głównych formacji opozycyjnych, krytykują te pomysły. Przecież w umowach zapisy były jasne i prawo stało po stronie banków. My jednak uważamy, że ich zyski nie mogą gwałtownie rosnąć kosztem polskich rodzin, których postulatów słuchamy. Ich głos i los jest ważniejszy.

(Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP)

Polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Marcin Porzucek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

za burdel za burdel

5 2

związny z,,polskim ładem"w każdej gminie stanie pomnik Lecha,,wawelskiego"😡 16:17, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wenerologia wenerologia

1 1

Do burdelu chadzał naczelny. 09:43, 22.06.2022


Masakra PisuMasakra Pisu

6 2

Panie (p)ośle , nie pomogliście nikomu prócz swoim, więc niech się pan stuknie razem z tym prezesiną , pinokiem i tym który wieży w te wypociny . Prawda jest taka że przez dodruk pieniędzy i wasze machloje kradzieże mamy taka inflacje , mam nadzieje ze całe to kółko wzajemnej adoracji kurdupla trafi za kraty a ich majątki pokryją straty w budżecie.... 17:26, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jerzyleonardjerzyleonard

1 0

Po twoich wypocinach można stwierdzić, że nie orientujesz się co, się dzieje na świecie świadczy to jakbyś nie posiadał swojego rozumu tylko poddamy jesteś fałszywej manipulacji w co brniesz dla ciebie nie ważne jak jest tylko jak PIS wylewasz swój jad dając niski poziom intelektualny, sam jesteś pazerny jak PIS nic dobrego nie zrobił to oddaj wraz z rodziną to co otrzymaliście, a nie wyciągaj rąk. Uważam, że w tym przypadku nawet psychiatra nic nie zrobi proponuje zgłosić się do weterynarza, może jemu się uda ci pomoc. 15:20, 26.06.2022


SS

1 5

Super👍 20:32, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

1 1

Też coś ,wy politycy macie tak prowadzić politykę , by nie było potrzeby pomagać 21:42, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaczpytacz

0 0

leman, jeszcze dópsko💩 twego syna szlifują faceci?😡 12:37, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%