Kampania wyborcza już się skończyła i wydawałoby się, że powinien nastąpić czas zracjonalizowania argumentów. Niestety, "obywatelski" prezydent pochwycił pisowską śpiewkę sprzed lat, że wiatraki psują krajobraz, straszą ptaki, są ogromnym zagrożeniem dla człowieka itp. itd. - i projekt tzw. ustawy wiatrakowej zawetował.
"Energia elektryczna z wiatru na lądzie nie jest tanią energią elektryczną - jest ona najdroższa, a najtańsza jest ta z węgla (gdyby nie EU ETS)" - stwierdził poseł Janusz Kowalski jeszcze zanim zmienił partyjne barwy z Suwerennej Polski na PiS.
Można by powiedzieć, że Kowalski jest ignorantem, a wręcz ekonomicznym idiotą, ale przecież idioty na posła by nie wybrano. W każdym razie nawet ignorant - zanim zabrałby głos - powinien zerknąć do statystyk, z których jasno wynika, że w USA 45 tysięcy górników wydobywa dziesięć razy więcej węgla, niż 72 tysiące górników w Polsce.
Czyli, porównując, tam na jednego zatrudnionego w górnictwie węglowym przypada 13 tysięcy ton wydobytego węgla, u nas 800 ton.
O ekonomicznych idiotyzmach związanych z naszą energetyką dobitnie świadczy jedna ze sztandarowych inwestycji PiS budowa elektrowni Ostrołęka C - na węgiel, czterysta kilometrów od Śląska.
W nieopłacalną ekonomicznie i nieuzasadnioną z punktu widzenia systemu elektroenergetycznego polityczną mrzonkę z okresu kampanii wyborczej 2015 roku (Beata Szydło: "Deklaruję, że powstanie tu elektrownia") wpompowano potem ponad miliard złotych. A później to, co postawiono, rozebrano.
Niestety, lata mijają, a antywiatrakowa obsesja PiS - podobnie jak to, co ma w głowie poseł Kowalski - jest nadal całkowicie odporna na jakiekolwiek argumenty.
Wszyscy za tę obsesję zapłacimy.
Polskie krzyże. Pasja na Wielki Piątek
Komuchy w Boga nie wierzą, zobacz w komentarzach nawet popierający cię komuchy wyśmiewają się z ciebie.
Antek
08:05, 2026-04-04
Polskie krzyże. Pasja na Wielki Piątek
I umyjcie dla mnie okna. To czyńcie na moją pamiątkę.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣👎👎👎👎👎👎👎💩💩💩💩💩💩💩
Jezus
07:59, 2026-04-04
Polskie krzyże. Pasja na Wielki Piątek
***** obrzezańców i wszystkich którzy nie uznają Jezusa
🤧
18:48, 2026-04-03
S10 - oto co się dzieje kilkadziesiąt kilometrów od nas
Dzięki PiS ♥️
Super
18:42, 2026-04-03
4 4
Panie Szalbierz, postaw pan sobie wiatrak na posesji i nie pisz pan głupot. Portal ten coraz bardziej prezentuje knajacki poziom, a razem z kolegą felietonistą z drużyny Kwaśniewskiego ośmieszacie się na całego.
4 0
a ty wybuduj sobie kopalnię na podwórku
3 1
A czy ktoś kogoś zmusza to stawiania wiatraków? Nikt. Poza tym krytykować najprościej. A może zaproponujesz w zamian coś konstruktywnego?
1 1
jest szkodliwa wyłącznie dla gospodarki rosyjskiej
2 3
Panie, udajesz Pan, czy naprawdę nie wiesz? Przecież ta ustawa to miała przede wszystkim umożliwić ściąganie do Polski używanego szmelcu, którego Niemcy chcą się pozbyć.
4 0
pozbywania się niemieckiego szmelcu Nawrocki kupił sobie niemiecką limuzynę za 2 000 000 🤣
2 0
nie prawda bo miały być polskie wiatraki do ładowania najekonomiczniejszych samochodów izera które na jednym ładowaniu robią 10000 km
3 3
Obsesja, to jest kiedy po koncercie jazzowym czy bluesowym trzeba się nałoić wódki, ostro popić, bo inaczej życie jest bez sensu przy zwyczajowym przeliczaniu zarobku na półlitrówki wódki.
2 1
co to za młot się wpisał?
1 1
przecinek po wyrazie "obsesja" jest zbędny
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz